Facebook Pixel

Яке значення має нове свято — День Української Державності

Чому започаткували нове свято — День Української Державності? Про це докладно розповів президент України Володимир Зеленський, який проголосив це свято. Він нагадав, що українському державному досвіду, культурі, самобутності та характеру — понад тисячу років.

Quote«Після всього, що пройшов наш народ, чого ми навчилися за сторіччя, українці ніколи не віддадуть свою незалежність. І не зламаються зсередини, як це бувало не раз. Не цього разу! Берегти єдність зараз, працювати разом на перемогу — це найважливіше національне завдання, яке всі ми обов’язково виконаємо», — заявив у своєму зверненні президент.

Додам до слів керівника Української держави й деякі свої міркування. Багато що пояснює сама дата – 28 липня. Це День хрещення Русі. Раніше це було суто релігійне свято, хоча держава на нього теж реагувала. Але велика війна, яку розв’язала росія проти України, показала, що в цьому протистоянні є ще один фронт – історичний.

Росія вже давно намагається «приватизувати та монополізувати» історичну спадщину Київської Русі й саме звідти веде свою «монархічну традицію». Хоча російська самодержавна традиція є більш ординською, ніж київською і князівською.

Намагання путінської росії привласнити історію Київської Русі має працювати (за задумом російських пропагандистів) і на обґрунтування війни проти України, а також захоплення історичних українських територій.

Але історія Київської Русі більше пов’язана з Україною — культурною, мовною, соціальною і політичною традиціями.

Це свого часу, більш як 100 років тому, ретельно обґрунтував видатний український історик, суспільно-політичний діяч і перший голова Української Народної Республіки Михайло Грушевський. На цьому наголошували й наголошують і інші українські історики.

І для нас це свято – нагадування про історичне коріння української державності, про її багатовікову історію, яку ми не збираємося віддавати російським загарбникам. Між іншим, суперництво Києва та пращурів Московії починалося ще за часів Київської Русі.

І Грушевський нагадав усім, що Московія привласнила історичну назву України – Русь. Саме тому він назвав своє дослідження – історія України-Русі.

День Української Державності покликаний вшанувати саме багатовікову історію України та її державності, а День Незалежності – це свято відновлення незалежності та державності України. Вони не суперечать, а доповнюють одне одного.

Це взаємозв'язок української давнини, нашої історичної спадщини з нашим сьогоденням. І це нагадування про те, за що ми зараз боремося – за саме існування України та українського народу, за нашу багатовікову традицію і за наше майбутнє!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора