Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Виїзд за кордон планує найменша за всю війну кількість українців — дослідження

Чи буде нова хвиля міграції українців. Фото: Pixabay

Чи буде нова хвиля міграції українців. Фото: Pixabay

За даними Gradus Research, війна росії проти України докорінно або сутттєво змінила життя 82% українців.

  • 61% українців залишилися за своїм постійним місцем проживання;
  • 82% із тих, хто переїхав, мігрували в межах області чи України;
  • 18% переїхали за кордон;
  • переважна більшість мігрантів — мешканці східних областей.

Майже половина мігрантів уже змогли повернутися додому: 40% українців були змушені залишити своє постійне місце проживання, 18% із них повернулися. Це більшою мірою стосується жителів північних областей і Києва.

Як мігрували українці. Фото: Gradus Research

Як мігрували українці. Фото: Gradus Research

Чи буде друга хвиля міграції українців

На запитання про наміри переміщатися далі в разі загострення ситуації 60% українців відповідають, що планують залишатися там, де зараз перебувають.

Quote«Ми не фіксуємо в наших дослідженнях зростання бажання змінювати поточне місце проживання навіть попри складну енергетичну та безпекову ситуацію в Україні. Якщо й варто очікувати міграційних сплесків, то вони обмежаться територією України», — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка Gradus Research.
Чи планують українці мігрувати у разі загострення війни. Gradus Research

Чи планують українці мігрувати у разі загострення війни. Gradus Research

З-поміж тих, хто все-таки планує в разі ускладнення ситуації їхати далі від епіцентру подій, 21% українців мають намір переміщатися в межах України, а 7% планують виїзд за кордон. Цей показник є найнижчим за весь період замірів від початку війни.

Водночас рівень намірів щодо виїзду за кордон з-поміж жителів західних областей майже вдвічі вищий за вибірку загалом.

Чи планують українці повертатися додому

  • 32% респондентів, які були змушені через війну переміститися за кордон, декларують свій намір повернутися в Україну за першої можливості.
  • 10% зовнішніх мігрантів схильні вважати, що поїхали назавжди. Переважна більшість із них — вихідці із західних областей України віком 25 — 34 роки.
  • 47% опитаних вагаються з відповіддю, оскільки ще не ухвалили остаточне рішення.

Варто зазначити, що віра в перемогу України залишається на високому рівні з перших днів повномасштабної війни: наразі 87% українців абсолютно або скоріше впевнені, що Україна здатна відбити напад російської ферерації. А головною запорукою перемоги України громадяни вважають військову допомогу країн Заходу та міць Збройних сил України.

Більшість українців впевнені у перемозі. Gradus Research

Більшість українців впевнені у перемозі. Gradus Research

Підсумовуючи, зазначимо, що міграційні настрої зараз стабільні. Складна енергетична ситуація в країні та постійна загроза нових ракетних обстрілів України росією сприяє ще більшій невизначеності в намірах українців щодо повернення. Проте бажання повернутися додому за першої можливості залишається високим. Ймовірність нової великої хвилі міграції є низькою.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру міст з населенням понад 50 тис. жителів віком 18 — 60 років за статтю, віком, розмірами населеного пункту та регіону. Період проведення поля: 27 — 30 грудня 2022 року, розмір вибірки: 1 140 респондентів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини