Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Києві СБУ викрила нових підробників COVID-документів

Чергових підробників COVID-документів викрили в Києві. Фото: ssu.gov.ua

Чергових підробників COVID-документів викрили в Києві. Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України викрила у Києві дві масштабні схеми махінацій із COVID-документами: зловмисники підробляли результати ПЛР-тестів і COVID-сертифікатів. Зазначається, що в них замовляли не тільки «негативні», а й «позитивні» ПЛР-тести, щоб отримати незаконний лікарняний. Про це повідомляється на сайті відомства.

Першу корупційну схему кіберфахівці СБУ викрили в одній із медичних установ Києва. Там приймали заявки на ПЛР-тести через анонімний Telegram-бот. Електронні версії результатів розміщувалися на підробленому сайті лікарні, який використовувався для імітування «справжності» підробки: згенерований QR-код на кожній фіктивній довідці містив посилання на її електронну версію на сайті. Встановлено, що тести генерувалися автоматично за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення.

Підробленими документами скористалося понад 9 тисяч осіб, зокрема державні службовці, посадовці комунальних підприємств і працівники медичних установ.

Наразі сайт і телеграм-бот зловмисника заблоковано. Тривають слідчі дії й здійснюються заходи з встановлення всіх клієнтів сервісу та притягнення їх до кримінальної відповідальності за використання завідомо підроблених COVID-документів.

Друга схема, викрита на Київщині, полягала в підробці COVID-сертифікатів із подальшим внесенням інформації до реєстрів «e-Health» та «Дія». Довідки коштували 4 тисячі грн. Досудовим розслідуванням встановлено, що працівники столичного медичного закладу отримували замовлення через посередника, який 2 місяці тому створив Telegram-канал для їхнього прийому. За оперативними даними, вони встигли «підтягнути» в Єдиний портал державних послуг «Дія» понад сто осіб із фальшивими сертифікатами.

Вирішується питання щодо оголошення про підозру фігурантам провадження за статтями Кримінального кодексу ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів і бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) і ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Контекст. Станом на 17 листопада 2021 року минулої доби в Україні COVID-19 виявили у 18 668 осіб, 4 468 — госпіталізували. Від інфекції померли 769 осіб, одужали — 20 211.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини