Facebook Pixel

Центри журналістської солідарності для журналістів-переселенців є в 6 містах України

Центри журналістської солідарності в шести містах України стали тимчасовим прихистком для журналістів, що евакуювалися з окупованих територій чи гарячих точок України. Про це повідомив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

У Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Києві, Запоріжжі та Дніпрі відкрито невеликі офіси, які працюють як хаби та прихистки для журналістів-переселенців. Вони діють за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів і ЮНЕСКО. У центрах журналісти можуть отримати грошову, консультативну, юридичну, психологічну та іншу допомогу. Ба більше, отримати необхідне для роботи обладнання.

За сприяння НСЖУ майже десять газет на звільнених і прифронтових територіях змогли надрукувати один номер видання. Так, одна з найбільших газет Херсона «Новий день» після окупації міста та виїзду працівників редакції до інших міст України зберегла колектив. Певний час видання виходило в інтернет-форматі. Нині редакція дочекалася визволення Херсона й відновлює також друкований формат.

43 журналісти в Україні у 2022 році загинули на війні

Томіленко говорить, що 20% ЗМІ в Україні зникли після вторгнення 24 лютого, а кожний третій довелося закрити на строк від одного до трьох місяців. На війні до грудня загинули 43 журналісти, з них вісім – під час журналістської роботи. Решта стали цивільними жертвами окупантів або загинули як військові.

«Журналісти важливі, важлива їхня робота. Ми пишаємося тими нашими колегами, які сьогодні на фронті, і підтримуємо тих, хто залишається на інформаційній передовій», — підкреслив голова НСЖУ.


Нагадаємо: спеціальну нагороду ради Пулітцерівської премії отримали українські журналісти, які висвітлюють вторгнення РФ в Україну.

Раніше НСЖУ заявила, що автори законопроєкту «Про медіа» проігнорували думку журналістів.

В окупованому Криму зараз репресовано та засуджено до великих строків ув’язнення 15 журналістів: двох професійних, одного громадського діяча та 12 цивільних журналістів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉