Facebook Pixel

Як Росія переслідує кримчан, які забезпечують свободу слова

Наразі репресовано 15 кримських журналістів: двох професійних, одного громадського діяча та 12 цивільних журналістів, повідомляє Національна спілка журналістів України.

Після анексії Криму та витіснення звідти незалежних журналістів, на півострові народився новий громадський рух – цивільних журналістів, які взяли на себе висвітлення подій та процесів, які окупаційна влада заборонила висвітлювати. Цей рух залишається активним до сьогодні, про всі важливі події в Криму так чи інакше стає відомим світовій громадськості.

У списку репресованих журналістів — Амет Сулейманов, Марлен Асанов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Асан Ахметов, Ірина Данилович, Вілен Темер'янов,.Владислав Єсипенко, Олексій Бессарабов, Наріман Джелял.

Разом із правозахисними організаціями Національна спілка журналістів України узагальнила відомості про цих людей, які ризикнули власною свободою заради свободи слова та постраждали від цього. НСЖУ та правозахисні організації не забули про них, докладають зусиль для їхнього звільнення чи обміну, підтримують зв'язок з ними, допомагають їхнім сім'ям та рідним.

Докладні історії всіх 15 репресованих кримських журналістів можна прочитати на сайті НСЖУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉