Відтепер усі бронювання працівників від мобілізації з 1 грудня будуть здійснюватися через «Дію», а критерії критичності підприємства погоджуватимуть Міністерство оборони й Міністерство економіки.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у п’ятницю, 15 листопада.
За його словами, уряд вже провів аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати своїх співробітників.

Шмигаль зазначив, що за його результатами виявили низку проблемних моментів, які мають усунути.
Як зміниться процедура бронювання працівників від мобілізації
Як розповів очільник українського уряду, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватися з Міноборони та Мінекономіки.
Крім цього, обов’язковими критеріями для приватного сектору є зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом.
За словами Шмигаля, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат.
Він переконаний, що це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.
Також усі бронювання працівників з 1 грудня 2024 року будуть здійснюватися через «Дію». З тієї ж дати почне діяти новий порядок бронювання.
Як пояснив прем’єр, буде відбуватися щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
Шмигаль також зазначив, що для всіх працівників, які вже мають відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.
«До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося», — пояснив прем’єр.
Що відомо про зупинку бронювання працівників від мобілізації
9 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів поставив бронювання працівників на паузу до 15 листопада.
До цього дня держадміністрації регіонів разом з ТЦК мали провести аудит рішень про визначення критичних підприємств і установ.
Також до 20 листопада Мінекономіки має проаналізувати дані аудиту і підготувати інформацію для Кабміну.
У зв’язку з цим провідні бізнес-асоціації України закликали відновити визначення критичності для підприємств та розблокувати бронювання працівників.
Своєю чергою в Міністерстві цифрової трансформації розповіли, що процедура і критерії бронювання через портал «Дія» працівників критичних підприємств стоїть на паузі щонайменше до розгляду результатів аудиту переліку таких компаній в уряді.
Воно не буде відновлено з 15 листопада, як сподівався бізнес. Найближча можлива дата – 20 листопада.