Facebook Pixel

Світовий борг сягнув рекордного рівня у $313 трлн у 2023

Рівень світового боргу досяг рекордного рівня у $313 трлн у 2023 році, а економіки країн, що розвиваються, досягли нового максимуму у співвідношенні боргу до ВВП. Такі дані дослідження Інституту міжнародних фінансів (IIF) оприлюднив Reuters.

Чому країни світу збільшили борги до рекордних показників у 2023 році

Близько 55% зростання боргу відбулося на ринках розвинених країн, в основному за рахунок США, Франції та Німеччини.

Світове співвідношення боргу до ВВП знизилося приблизно на 2 в. п., до майже 330%.

Падіння цього коефіцієнта було «особливо помітним» у країнах, що розвиваються. Цей показник вказує на здатність країни повертати борги.

Показники Індії, Аргентини, Китаю, росії, Малайзії та Південної Африки вказують на потенційне зростання проблеми з виплатою боргу.

Quote«Оскільки Федеральна резервна система (ФРС) має скорочувати ставки, невизначеність навколо політики США та долара може посилити коливання цін на ринку та призвести до жорсткіших умов фінансування країн із відносно високою залежністю від зовнішніх запозичень», – йдеться у звіті IIF.

У IIF додали, що світова економіка залишається стійкою до нестабільної вартості запозичень, що відновлює інтереси інвесторів.

У 2024-му країни, що розвиваються, особливо зацікавлені отримувати запозичення, зокрема тому, що обсяги випуску міжнародних держоблігацій зросли.

Саудівська Аравія, Мексика, Угорщина, Румунія та багато інших країн випустили значний обсяг облігацій, які досягли історичного рекорду за січень 2024-го у $47 млрд.

Quote«Якщо ці оптимістичні настрої збережуться, це має скоротити заборгованості європейських урядів та нефінансових корпорацій на ринках розвинених країн, які зараз мають меншу заборгованість, ніж до пандемії COVID-19», – зазначили у IIF.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉