Facebook Pixel

Бізнес просить оновити «Дію» для бронювання працівників: чому це важливо

Компанії-члени Європейської бізнес асоціації (EBA) закликають уряд оновити дані на порталі «Дія», щоб вони відображали усіх військовозобов’язаних після змін Кабміну до порядку бронювання. За новими правилами, до загальної кількості військовозобов’язаних працівників тепер включаються ті, хто був призваний на військову службу після 18 травня 2024 року.

Чому для бізнесу важливо, щоб у «Дії» відображалися всі військовозобов’язані

28 лютого 2025 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних, ухваливши постанову №233, за якою до загальної кількості військовозобов’язаних працівників тепер включаються ті, хто був призваний на військову службу після 18 травня 2024 року.

Водночас компанії-члени EBA повідомляють, що ці зміни досі не відображені у «Дії».

За словами членів асоціації, технічна неможливість коректно відобразити загальну кількість військовозобов’язаних безпосередньо впливає на розмір квоти, тобто працівників, яких компанії можуть забронювати.

Від цього можуть особливо постраждати підприємства, де вже мобілізовано понад 30% військовозобов’язаних. Якщо дані у «Дії» не оновлять, це може негативно впливати на стабільність роботи бізнесу та ефективність виробничих процесів.

Quote«EBA вдячна команді Мінцифри, Міноборони України та усім залученим за постійне вдосконалення порталу «Дія», розробку та імплементацію системи «Резерв+» та інші рішення, що спрощують військовий облік співробітників та процес бронювання», – йдеться у повідомленні Асоціації.

Водночас компанії закликають доопрацювати цифрові рішення, які забезпечили б коректне відображення військовозобов’язаних у «Дії», відповідно до чинного законодавства, враховуючи працівників, яких призвали на військову службу після 18 травня 2024 року.

Quote«Бізнес розуміє, що доопрацювання цифрових рішень потребує додаткових фінансових ресурсів з боку держави. Втім, покращення процесів бронювання допоможе підприємствам підтримувати та планувати свою діяльність, що матиме позитивний економічний ефект для держави», – зазначили у EBA.

В Асоціації також зазначили, що після 31 березня попередні статуси критичності підприємств втрачають свою актуальність, тому вони сподіваються, що зміни вдасться втілити протягом найближчого часу.

Quote«Тобто на бізнес очікує перезавантаження усього процесу бронювання. Саме тому, на думку експертів Асоціації, наразі вкрай важливо доопрацювати систему таким чином, аби всі передбачені законом можливості, які стосуються процесу визначення критичних підприємств та бронювання, були доступні для користувачів», – йдеться у повідомленні EBA.

Нагадаємо, з 28 лютого 2025 року частина працівників втратила бронювання від призову. Це пов’язано з оновленими правилами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №1332 від 22 листопада 2024 року.

Подякувати 🎉