Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нова хвиля біженців з України: чи готовий ЄС і скільки українців зможуть прийняти країни

Біженці з України: країни ЄС готуються до нової хвилі. Фото: Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Біженці з України: країни ЄС готуються до нової хвилі. Фото: Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

З огляду на складну ситуацію, що склалася в Україні внаслідок обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури, європейські країни почали активну підготовку до нової хвилі українських біженців. Нині у ЄС не спостерігається напливу українців, однак ситуація може змінитися взимку, пише VisitUkraine.today.

У яких країнах готові приймати біженців з України та в якій кількості

  • Словаччина. Влада країни вже розробила план дій на випадок надзвичайної ситуації. Держава підготувалася до приймання на своїй території до 700 тис. наших співгромадян протягом тримісячного періоду.
  • Угорщина. У країні також очікують збільшення кількості українських біженців, хоча наразі їхній потік перебуває на рівні 300 — 500 людей на добу. Для порівняння: навесні на територію Угорщини в’їжджали майже 1 тис. українців на день.
  • Румунія. У країні вже почали повторно розміщувати на українсько-румунському кордоні пункти з необхідними для надання допомоги біженцям засобами. Місцева влада визначилася також і з тим, де селити українців із нової хвилі. Ба більше, уряд Румунії виділив кошти на матеріальну та соціальну допомогу біженцям, які прибуватимуть у країну.
  • Польща. У державі готові прийняти приблизно 100 тис. українських біженців. На сьогодні польська влада не спостерігає збільшення потоку українців.
  • Німеччина. Влада ФРН прогнозує, що прийдешня зима стане причиною нового напливу українців. У країні нині облаштовують тимчасовий притулок на території аеропорту Тегель – намети для людей встановлюють прямо на летовищі. Об’єкт розрахований на розміщення 3,6 тис. осіб. Загалом у Берліні вважають, що до кінця поточного року в місті треба організувати житло для 10 тис. біженців.
  • Литва. Влада країни також веде активну підготовку до нової хвилі українських біженців. Нині на території держави перебувають понад 70 тис. українців.
  • Болгарія. У країні активно готуються до збільшення кількості українців, які втікатимуть від війни та проблем з електропостачанням. На відміну від попередніх хвиль біженців із нової селитимуть уже не в готелях. Спочатку їх направлятимуть до єдиного центру біженців у місті Єлхово, а потім розміщуватимуть на державних базах.
  • Естонія. У країні прогнозують, що кінця року кількість українських біженців зросте до 75 тис. осіб із 61,5 тис. зараз.
  • Чехія. Чеська влада попередила, що їй важко буде впоратися з новою хвилею українських біженців, але відмовлятися від цього країна не збирається. У МЗС Чехії повідомили про готовність прийняти ще до 500 тис. українців на додачу до 350 тис. , що нині перебувають на території держави.

Контекст. Нагадаємо: раніше цього місяця Єврокомісія спрямувала додаткові 100 млн євро допомоги країнам, які найактивніше приймають біженців з України. Кошти виділили Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії, Естонії, Латвії та Литві.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За даними ООН, станом на початок листопада у Європі нараховується понад 4,4 млн українських біженців. У рейтингу країн із найбільшою кількістю українців зі статусом тимчасового захисту: Польща (1,4 млн), Німеччина (понад 709 тис.), Чехія (438,9 тис.), Болгарія (майже 143 тис.), Велика Британія (138,4 тис.) і Франція (105 тис.).

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини

Англійська онлайн: вчимо мову в компанії близьких і друзів

IT
партнерський матеріал