Власник агрохолдингів «Авангард» та «Укрлендфармінг» бізнесмен Олег Бахматюк запропонував Кабміну, Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Офісу генпрокурора провести реструктуризацію боргів фінустанов, які були виведені з ринку в 2014-2015 роках. Йдеться, зокрема, і про банки, якими він володів, а саме «Фінансова ініціатива» та «VAB Банк».
Як зазначається в повідомленні на сайті «Укрлендфармінгу», бізнесмен хоче добровільно врегулювати проблемну заборгованість шляхом реструктуризації.
Бахматюк стверджує, що перший платіж у розмірі 1 млрд грн можна здійснити вже до кінця цього року, а суму, що залишилася (7 млрд грн), — повернути протягом наступних п'яти років, не відтерміновуючи виплати по тілу кредиту.
На думку бізнесмена, це дозволить зберегти важливе для економіки підприємство, на якому працюють 27 тис. співробітників, яке генерує близько 1% ВВП і яке за останні три роки сплатило податків на суму 7,7 млрд грн.
«Такий цивілізований шлях підтримують і міжнародні фінансові структури, зокрема Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Прошу вас підтримати цю пропозицію як таку, що відповідає інтересам держави», — пропонує Бахматюк.
Контекст. Міжнародні кредитори агрохолдингів «Укрлендфармінг» і «Авангард» Gramercy Funds Management, Експортно-імпортний банк США, Pala Assets Limited і Експортно-кредитне агентство Королівства Данія EKF, а також члени координаційного комітету агрохолдингів ULF і «Авангард» наприкінці листопада ініціювали зустріч з колишнім прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, ексміністрами фінансів і економіки Оксаною Маркаровою та Тимофієм Миловановим у зв'язку з подіями навколо Бахматюка і ULF.
Йдеться про те, що представники правоохоронних органів прийшли до офісу «Райффайзен Банку Аваль», аби заарештувати голову правління установи Олександра Писарука, про що незадовго до цього повідомляли джерела . Пізніше в НАБУ заявили про затримання сімох осіб за підозрою у привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк 2014 року видав «VAB Банку».
Тоді Бахматюк звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію і заявив, що готовий повернутися в Україну, аби поступово погасити 8 млрд грн боргів своїх банків і сплатити 500 млн грн гарантійного внеску. На вимогу НАБУ Міністерство внутрішніх справ наприкінці листопада оголосило в розшук Бахматюка.
Пізніше бізнесмен заявив, що розслідування НАБУ про використання 1,2 млрд грн рефінансування від Нацбанку, на його думку, «замовив» ексглава Офісу президента Андрій Богдан.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві