Facebook Pixel

Австралія збирається надати Україні броньовані автомобілі Hawkei

Hawkei

Hawkei

Австралія збирається надати Україні повнопривідні броньовані автомобілі Hawkei, здатні нести ракети.

Хоча офіційне зобов’язання ще не підписано, неофіційно було досягнуто серйозного прогресу. Міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що транспортні засоби були номером один у його списку «вимог» від Австралії.

Після зустрічі зі своїм австралійським колегою Річардом Марлзом на вихідних він описав машини австралійського виробництва як «дуже, дуже відомі машини із системами ППО».

Hawkei — це семитонний броньований автомобіль, призначений для встановлення тієї самої норвезько-американської системи ППО NASAM, яка захищає Білий дім.

Марлз відмовився коментувати конкретно Hawkei, але сказав, що українці «дали нам список; у нас була досить докладна розмова». За його словами, новий пакет підтримки буде оприлюднено «незабаром». Очікується, що це станеться до того часу, коли прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе поїде на саміт НАТО до Литви наступного місяця.

Quote«Для нас системи ППО є пріоритетом номер один. Різні рівні, коротка дальність, середня дальність тощо. Ось чому ми шукаємо Hawkei. Будемо раді отримати», — сказав Резніков в інтерв’ю Herald і The Age.


бронетранспортер Bushmaster

бронетранспортер Bushmaster

Резніков високо оцінив роботу бронетранспортерів Bushmaster, поставлених Австралією, які, за його словами, мали вирішальне значення для здатності України звільнити Харківську область від російських військ.

Quote«Для росіян це було несподіванкою. Чесно кажучи, для мене це також було несподіванкою», — зауважив міністр.

Армія Австралії має 1 100 Hawkei, нещодавно поставлених або в процесі постачання. За словами генерал-майора австралійської армії у відставці Міка Раяна, деякі з них уже розгорнуто в Південній Австралії та випробовують національну вдосконалену ракетну систему «земля — повітря» (NASAM).

Quote«NASAM постачається із цілим набором дуже складних датчиків і ракет. Це не просто ракетна система – вона має досить потужний радар, який на відстані понад 100 кілометрів може бути дуже корисним», — сказав Раян.

Свою назву автомобіль Hawkei отримав від виду смертоносної гадюки, яку своєю чергою назвали на честь колишнього прем’єр-міністра Боба Хоука.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉