Facebook Pixel

Вашингтон збирається передати Україні систему ПРО NASAMS – ЗМІ

США мають намір надати Україні сучасну систему протиракетної оборони. Президент США Джо Байден найближчим часом оголосить про постачання розробленого в Норвегії комплексу NASAMS, який також захищає повітряний простір навколо Білого дому. Про це з посиланням на джерела в урядових колах пишуть АР і CNN.

Повідомляється, що Вашингтон закупить систему та передасть її Україні в рамках програми «Ініціатива сприяння безпеці України» (USAI). Дотепер техніка, що відправлялася українським захисникам, здебільшого передавалася безпосередньо з арсеналу Збройних сил США.

Коли NASAMS може прибути на українську територію та який обсяг ракет до нього буде надано, наразі невідомо.

Контекст. NASAMS – зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з аеродинамічними цілями, що маневрують на малих і середніх висотах. Створений норвезькою компанією Kongsberg Defence & Aerospace спільно з американською Raytheon.

Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів із ракетами класу «земля — повітря» середньої та великої дальності. Ця зброя може вражати цілі на відстані понад 100 миль (160 км). В одну батарею комплексу входить до 54 ракет.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉