За два роки повномасштабної війни онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» поповнили бюджети різних рівнів на понад 23.5 млрд гривень. Про це повідомила пресслужба системи онлайн-аукціонів.
Найрезультативніші аукціони
Найбільше коштів за результатами аукціонів, проведених під час воєнного стану, залучив Фонд гарантування вкладів — майже 6.5 млрд грн. Мала приватизація поповнила державний та місцеві бюджети на майже 5.6 млрд гривень. Ще понад 3.7 млрд гривень отримали організатори торгів з реалізації активів у справах про банкрутство для розрахунків з кредиторами.
«Це приклад того, як через підвищення ефективності управління своїми активами держава зокрема інвестує у зміцнення економіки. Понад 40 тисяч учасників, серед них — малий, середній та великий бізнеси змагалися за активи держави, громад і приватних власників після 24 лютого 2022 року. У комплексі з державною політикою, а також програмами Міністерства економіки для бізнесу це дозволяє стимулювати розвиток багатьох ринків та генерувати надходження для відновлення країни в умовах війни», — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Станом на сьогодні від 24 лютого 2022 року онлайн-аукціони в системі оголосили майже 5 тисяч організаторів, виставивши для продажу або здачі в оренду свої активи по всій країні.
За два роки воєнного стану в системі відбулося понад 36 тис аукціонів. Більше половини з них організували в системі органи місцевого самоврядування, реалізувавши комунального майна на понад 3 млрд грн. Ці кошти для своїх бюджетів ОМС отримали від малої приватизації, оренди майна та реалізації земельних ділянок. Серед громад лідерами за кількістю успішних торгів є Кривий Ріг, Чернівці та Львів.
«В середньому на торгах під час воєнного стану конкурують понад два учасники. Водночас є активи, які мають вищий попит. Зокрема, це — оренда вагонів Центру транспортної логістики АТ «Укрзалізниця», позитивна динаміка реалізації яких хоч і сповільнилася, однак залишається оптимістичною: за них змагається в середньому до п'яти учасників. За державні об'єкти малої приватизації, земельні ділянки та спецдозволи на видобуток надр на онлайн-аукціонах змагається близько трьох учасників», — зазначив СЕО «Прозорро.Продажі» Сергій Бут.
Найдорожчі активи, реалізовані за період воєнного стану
Найдорожчим реалізованим активами за період воєнного стану є спецдозвіл на користування надрами — Площа Майорівська. За нього переможець сплатив понад 1,1 млрд грн. До топ-3 активів з найвищою вартістю також потрапило майно збанкрутілого ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат» за майже 700 млн грн та права вимоги за кредитними договорами із забезпеченням у вигляді електростанції на сонячних батареях, її обладнання та бездокументарних акцій, які продав ФГВ за понад 680 млн грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві