Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

IT-бізнес критикує нові валютні правила НБУ: що пропонує регулятору галузь

Нові валютні правила створюють «додатковий податок» на доходи ІТ-спеціалістів. Фото: Pixabay

Нові валютні правила створюють «додатковий податок» на доходи ІТ-спеціалістів. Фото: Pixabay

Асоціація IT Ukraine звернулася до Національного банку України (НБУ). На думку спільноти, нові валютні правила створюють «додатковий податок» на доходи ІТ-спеціалістів — приблизно 26%. Про це пише SPEKA.

У асоціації додали, що суттєва частина фахівців працюють як ФОПи. При отриманні іноземної валюти компанії-експортери тепер змушені продавати її за зниженим у штучний спосіб курсом, що не дозволяє виплачувати винагороду ФОПам в еквіваленті до ринкового курсу.

У свою чергу ІТ-ФОПи зможуть продати валюту лише за курсом НБУ, у той час як купляти валюту чи розраховуватись з гривневих карток за кордоном вони змушені вже за ринковим курсом. На думку представників Асоціації, фактично має місце пряма експропріація частини прибутку ІТ-спеціалістів (у формі різниці курсів).

Це може мати наступні наслідки:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • відтік валютних доходів фізичних осіб-підприємців з України та акумулювання таких доходів за межами країни;
  • зміна ІТ-підприємцями податкового резидентства, що загрожує різким падінням валютних надходжень в Україну від ІТ-експорту вже з наступного місяця;
  • перехід ІТ-спеціалістів, які перебувають за кордоном або можуть туди виїхати, з українських компаній в іноземні.


Підписуйтесь на нас в Google News!

IT Ukraine пропонує правлінню НБУ затвердити такий режим валютного курсу, який враховуватиме інтереси експортних галузей та дозволить швидко повернутися до плавного курсу. Також дозволити продаж частини валютної виручки експортерам за комерційним курсом з поступовим збільшенням цієї частки.

Не менш важливо зберегти можливість розраховуватися кредитними/депозитними картками та знімати готівку за кордоном за офіційним курсом НБУ (+10%) у межах еквіваленту 50 тис. грн/місяць, а також дозволити застосовувати банкам комерційний курс тільки понад цей обсяг, але вже без обмежень щодо суми.

В асоціації додають, що у першому кварталі 2022 року IT-галузь принесла $2 млрд надходжень в економіку країни, а компанії сектору спрямували понад 1 млрд грн на гуманітарні цілі.

Контекст. 20 травня НБУ видав постанову №102, яка дозволяє банкам продавати валюту в касах і списувати кошти з гривневих карток за ринковим курсом.

Водночас, відповідно до постанови НБУ від 24 лютого 2022 року №18, безготівкову валюту можна продавати лише за фіксованим валютним курсом НБУ, який на сьогодні суттєво відрізняється від ринкового.

Таким чином, усі, хто отримують валюту на картки, змушені продавати її за офіційним курсом, а купувати за ринковим.

Коментарі

Всі новини