Аргентина вимагає списання $66 млрд боргу після дефолту

Аргентина відмовляється виконувати нові вимоги кредиторів і наполягає на списанні $66 млрд державного боргу.

«Це було б не тільки безвідповідально, але й несправедливо. 50% дітей в Аргентині живуть у бідності, тому ми не можемо збільшити короткостроковий прибуток наших кредиторів», — йдеться у заяві міністерства економіки Буенос-Айреса, повідомляє Handelsblatt.

Мінекономіки другої за величиною економіки у Південній Америці вважає, що борг більше не є прийнятним у нинішніх умовах. Тому Аргентина вимагає, щоб її приватні кредитори відмовилися від частини своїх вимог у розмірі близько $66 млрд. Якщо угоди не буде досягнуто, країна загрожує оголосити повноцінний дефолт. У такому разі це буде дев'ятий дефолт в історії Аргентини.

Нова пропозиція кредиторів стосувалася підвищення процентних ставок за державними облігаціями та внесення змін до деяких договірних умов. Однак аргентинський уряд дотримується своєї останньої пропозиції й не готовий до подальших поступок.

Аргентина перебуває в серйозній фінансово-економічній кризі. Інфляція увійшла у нестримну фазу і становить понад 50%. Поточного року експерти очікують зниження аргентинського ВВП приблизно на 10%.

Наприкінці травня Аргентина не виплатила $503 млн і оголосила технічний дефолт.

МВФ давно вважає неприйнятним боргове навантаження Аргентини. Загальний борг країни станом на кінець 2019 року становив $323 млрд.

Це вже дев'ятий дефолт в Аргентині після здобуття незалежності 1816 року. З восьми, що сталися, перші два відбулися в XIX столітті, чотири – у ХХ, а останні два – уже нинішнього століття, до того ж найбільший — на $100 млрд – 2001 року. У країні виникли бунти й заворушення.

Читати на The Page