Аргентина знову оголосила дефолт – дев'ятий раз у своїй історії

Аргентина хоче реструктуризації зовнішнього боргу на $66 млрд. Фото: Flickr

Аргентина хоче реструктуризації зовнішнього боргу на $66 млрд. Фото: Flickr

Аргентина 23 травня опинилася у стані технічного дефолту після закінчення строку виплати близько $500 млн у вигляді відсотків за трьома випусками державних облігацій. Це дев'ятий дефолт в аргентинській історії, повідомила DW.

Вона також до 2 червня продовжила термін дії пропозиції про реструктуризацію зовнішнього боргу країни на суму $66 млрд. Цю пропозицію було зроблено в квітні. Вона передбачає відстрочку виплати відсотків за боргом до 2023 року і основної суми боргу – до 2026 року при списанні 62% купонних виплат на загальну суму $38 млрд і 5,4% суми основного боргу на $3,6 млрд.

Основна частина інвесторів відхилила цю пропозицію, вважаючи, що на них лягає непропорційно велике навантаження щодо зменшення держборгу країни.

Telegram Logo

Влада країни продовжує вести переговори з кредиторами про реструктуризацію, заявив міністр економіки Мартін Гусман. За його словами, всі сторони хочуть залагодити ситуацію. Міністр пояснив пропозицію інвесторам тим, що під час пандемії COVID-19 країна не може направляти на купонні виплати за держоблігаціями кошти, які еквівалентні 20% доходів державного бюджету.

Контекст. МВФ давно вважає неприйнятним боргове навантаження Аргентини. Загальний борг країни станом на кінець 2019 року становив $323 млрд.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Це вже дев'ятий дефолт в Аргентині після здобуття незалежності в 1816 році. З восьми, що сталися, перші два відбулися в XIX столітті, чотири – у ХХ, а останні два – вже в нинішньому столітті, причому найбільший, на $100 млрд, – в 2001 році, в країні виникли бунти і заворушення. Той дефолт виключив Аргентину з міжнародних боргових ринків до 2016 року. Але при цьому вже в 2017-му вона несподівано зуміла розмістити столітні доларові облігації, які викликали величезний інтерес інвесторів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини