Facebook Pixel

Apple призупинила співпрацю з одним зі своїх виробників через погром на заводі в Індії

Завод з виробництва iPhone в індійському місті Нарасапура не отримуватиме замовлень, поки його власник не виправить ситуацію з зарплатами працівникам.

Про це з посиланням на заяву компанії Apple повідомило агентство Bloomberg.

Цей завод належить тайванській компанії Wistron, з якої Apple поки заморозила співпрацю. «Wistron прийняв дисциплінарні заходи і змінює структуру свого відділу кадрів і бухгалтерії в Нарасапуре. Ми оголосили для Wistron випробувальний термін, і вони не отримають нових замовлень, поки не завершать коригувальні дії. Співробітники Apple і міжнародні аудитори будуть стежити за процесом», — йдеться в повідомленні Apple.

За попередніми даними, Wistron не запровадила належні практики контролю за кількості відпрацьованих годин, що і привело до затримок зарплати в жовтні і листопаді.

Wistron повідомила, що звільнила віцепрезидента, який курирував діяльність компанії в Індії і відкрила гарячу лінію для робітників, щоб вони могли анонімно висловити свої побоювання.

«Це новий об'єкт, і ми визнаємо, що допустили помилки при його розширенні, — йдеться в заяві тайванської компанії. — Ми глибоко віддані нашому бізнесу і співробітникам в Індії. Ми старанно працюємо над коригувальнимі діями, щоб цього більше не повторилося».

За неофіційною інформацією, на заводі в Нарасапуре виробляються смартфони Apple iPhone SE.

Контекст. Робітники заводу 12 грудня вийшли на акцію протесту. Близько 1000 співробітників зібралися у заводу, заявивши, що їм не виплатили повну зарплату. На їх вимоги ніхто з адміністрації заводу не відреагував. Тоді присутні почали громити офісні приміщення, вибивати вікна будівель, підпалювати і розбивати автомобілі. Вони вкрали тисячі iPhone і ноутбуків.

Бунт був пригнічений поліцейськими, які розігнали присутніх кийками, багатьох заарештували.

У листопаді Apple призупинила новий бізнес з більшим конкурентом Wistron, китайської Pegatron Corp., після виявлення порушень трудового законодавства в програмі для студентів і робітників. Apple намагається навести порядок у виробничому ланцюжку в Китаї, яка давно звинувачується в жорстокому поводженні з робітниками.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉