Facebook Pixel

Apple розіслала активістам із різних країн попередження про можливе стеження з боку держави

Apple попереджає активістів про переслідування з боку держави. Фото: Omar Al-Ghosson/Unsplash

Apple попереджає активістів про переслідування з боку держави. Фото: Omar Al-Ghosson/Unsplash

Компанія Apple розіслала щонайменше 20 активістам і правозахисникам із різних країн повідомлення, що «зловмисники, які спонсоруються державою», можуть стежити за ними. Про це повідомляє Reuters.

У повідомленнях зазначалося, що «якщо ваш пристрій зламано зловмисником, спонсорованим державою, він може отримати віддалений доступ до ваших конфіденційних даних, комунікацій або навіть камери та мікрофона».

Попередження отримали політологи, дослідники та відомі діячі, які виступають проти дій уряду Таїланду, політичні активісти з Гани, Уганди та близько десяти журналістів із Сальвадору.

Telegram Logo

Контекст. Шпигунська програма Pegasus, яку розробила ізраїльська компанія NSO Group, зламала останні моделі iPhone компанії Apple. Як з'ясувала лабораторія безпеки Amnesty International, йдеться про iPhone 11 і 12. Так, шпигунське програмне забезпечення обійшло систему їхнього захисту, включаючи ті, де були встановлені останні оновлення (iOS 14.6). Зробити це вдалося навіть без кліка на посилання (в попередніх версіях Pegasus користувач мав клацнути на шкідливе посилання в повідомленні).

Коментарі

Всі новини