АМКУ дозволив продаж «Більшовика». Фото: pkmz.com.ua
Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив здійснити покупку заводу «Більшовик» компанії Дженерал Коммерс, пов'язаної із групою UFuture Василя Хмельницького.
У Комітеті зазначили, що згідно із зазначеним у законодавстві порядку подання та розгляду заяв про концентрацію, повторну заявку компанії Дженерал Коммерс прийняли до розгляду.
«Заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України», — повідомили в АМКУ.
Проте АМКУ продовжує розслідування дій учасників аукціону з продажу «Більшовика». Комітет перевіряє оприлюднені у засобах масової інформації факти про можливі неконкурентні дії учасників аукціону.
«Щодо антиконкурентних дій, можливо, (потрібне — ІФ) кілька місяців. Наразі складно сказати, які обсяги інформації потрібно проаналізувати», — сказала глава АМКУ Ольга Піщанська в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
ВАТ «ПКМЗ» («Перший Київський машинобудівний завод» – завод «Більшовик») на приватизаційному аукціоні придбав консорціум інвесторів, серед яких – власник A Development Олексій Баранов та компанія UDP під керуванням Андрія Іванова. Переможцем на торгах стало ТОВ «Дженерал Коммерс» із пропозицією 1,429 млрд грн зі стартовою ціною 1,39 млрд грн.
Власник за умовами приватизації має погасити заборгованість підприємства перед робітниками заводу, держбюджетом та іншими кредиторами. На цей час підприємство накопичило боргів понад 500 млн грн.
Новий власник також має виконати чинний колективний договір та не допустити звільнення працівників протягом певного терміну.
Крім цього, покупцеві необхідно інвестувати у модернізацію підприємства не менше ніж 57 млн грн протягом трьох років. Виробництво має бути збережене на майданчику у Києві чи Жашкові (Черкаська обл.), або на інших виробничих потужностях в Україні.
Як повідомив голова Фонду держмайна України Дмитро Сенніченко, кошти від приватизації ВАТ «ПКМЗ» у розмірі 1,42 млрд грн переведено до державного бюджету.