Facebook Pixel

Mastercard і Visa знизять міжбанківську ставку: Антимонопольний комітет надав дозвіл

АМКУ дозволив Mastercard і Visa знизити комісію інтерчейндж. Фото: pixabay.com

АМКУ дозволив Mastercard і Visa знизити комісію інтерчейндж. Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет дозволив платіжним системам Mastercard і Visa виконати меморандум щодо зменшення міжбанківської ставки (інтерчейндж). Завдяки зниженню платіжними системами розміру міжбанківських комісій, банками-еквайрами буде знижено тарифи на послуги еквайрингу для торговців, що так само можуть знизити ціни на товари та послуги. Про це повідомляється на сайті комітету.

Перший етап зниження комісії до 1,2% сторони почнуть з наступного робочого дня через 14 днів з отримання дозволу АМКУ. Наступні етапи зниження відбуватимуться, починаючи з 01.07.2022 – ще до 1,00 % та з 01.07.2023 – ще до 0,9%.

Ухвалюючи рішення, комітет брав до уваги те, що меморандум встановлює лише верхній ліміт ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій і не фіксує їхній рівень. Крім цього, меморандум є відкритим для приєднання усіх учасників ринку, відтак інші платіжні системи можуть також знизити ставки інтерчейнджу.

Telegram Logo

У Mastercard і Visa заявляють, що метою меморандуму є покращення ефективності та розширення сфери застосування безготівкових карткових платежів. В АМКУ зазначили, що позитивний ефект меморандуму полягає в потенційному збільшенні кількості трансакцій із використанням платіжних карток.

Контекст. На початку весни українське бізнес-співтовариство сперечалося щодо ідеї законодавчого регулювання розміру банківських комісій у структурі безготівкових платежів. Так, українські ритейлери виступали за те, щоб додати до ухваленого сьогодні закону норму про обмеження комісії за еквайринг, аргументуючи це позитивним ефектом для споживачів і бізнесу. Водночас банки були проти, дотримуючись іншої позиції. Серед аргументів — введення для споживачів плати за випуск і обслуговування карток, відмова від кешбеку й інших послуг, які банки компенсували коштом комісії.

Пізніше Національний банк підписав меморандум із міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard про поступове зниження комісій інтерчейндж.

У червні Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт № 4364 «Про платіжні послуги» без поправки щодо обмеження розміру комісії інтерчейндж або еквайрингової комісії, оскільки вона не набрала потрібної кількості голосів.


Комісія інтерчейндж встановлюється платіжною системою, чиїми картками йде безготівковий розрахунок у торговій мережі. Цю комісію сплачує банк, який обслуговує POS-термінал торговця, на користь банку, який випустив картку.

Еквайрингова комісія — плата торговців банкам за опрацювання платежів і обслуговування встановлених POS-терміналів. Комісія інтерчейндж є однією зі складників еквайрингової комісії.

Коментарі

Всі новини