Facebook Pixel

НБУ підписав меморандум із Visa і Mastercard про зниження міжбанківських комісій

Національний банк України уклав меморандум із міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard про поступове зниження комісій інтерчейндж, які банки сплачують один одному при розрахунках клієнтів у торгових мережах.

Як повідомляє пресслужба НБУ, зниження комісій здійснюватиметься поступово:

  • з 01.07.2021 — не більше 1,2%;
  • з 01.07.2022 — не більше 1%;
  • з 01.07.2023 — не більше 0,9%.

«Досягнутий компроміс ми вважаємо збалансованим і зваженим. Таке рішення сприятиме зниженню вартості безготівкових операцій та захисту інтересів українців — користувачів платіжних карток, а також розвитку конкуренції та розширенню можливостей для появи на платіжному ринку нових інструментів безготівкових розрахунків», — наводить слова заступника глави НБУ Олексія Шабана пресслужба центробанку.

Telegram Logo

Visa і Mastercard уже звернулися в Антимонопольний комітет України (АМКУ) про надання дозволу на узгоджені дії. Після отримання такого дозволу вони почнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж.

Комісія інтерчейндж встановлюється платіжною системою, чиїми картками йде безготівковий розрахунок у торговій мережі. Цю комісію платить банк, який обслуговує POS-термінал торговця на користь банку, який випустив картку.

Еквайрингова комісія — плата торговців банкам за обробку платежів і обслуговування встановлених pos-терміналів. Комісія інтерчейндж є однією зі складових еквайрингової комісії.

Як повідомлялося, АМКУ почав розгляд справ проти Приватбанку та Ощадбанку за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку послуг. В АМКУ вважають, що державні банки встановлювали завищені комісії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини