Facebook Pixel

Акції на біржах ЄС встановили рекорд на тлі очікувань завершення торгових воєн з США

Фото: interfax.com.ua

Фото: interfax.com.ua

Загальноєвропейський індекс STOXX 600 виріс на 1% до рекордного максимуму в 424,90 після того, як комісар ЄС з торгівлі Філ Хоган висловив оптимізм щодо переговорів з Вашингтоном і стійкості економіки Китаю.

Скоріш за все, оптимізм щодо економіки Китаю Хоган висловив після підписання тимчасової торгової угоди між США і Китаєм на початку тижня, передає Reuters.

«В останні місяці китайська влада вживає заходів для стимулювання економічної активності, таких як ослаблення кредитних обмежень і тактика, схоже, працює», — сказав Девід Медден, аналітик ринку з CMC Markets UK в Лондоні.

Telegram Logo

Хоган ще в четвер заявив, що провів розмову з торговим представником США Робертом Лайтхайзером у Вашингтоні. Брюссель вже давно хоче домовитися про рішення кількох торгових суперечок між США і ЄС, таких як французький цифровий податок і авіаційні субсидії.

«Позитивні коментарі, що стосуються одного з торгових конфліктів Сполучених Штатів — з ЄС, — тільки додає полегшення до загального відчуття», — сказав Коннор Кемпбелл, аналітик британського фінансового агентства Spreadex.

Контекст. Ринок ФРН: Індекс .GDAXI виріс на 0,7%, найбільше зростання показали акції технологічних компаній. Німеччина, економіка якої в значній мірі залежить від експорту, може істотно виграти від ослаблення торгової напруженості.

Ринок Франції: Індекс EDF (EDF.PA) підскочив на 9,8% до вершини STOXX 600 після того, як уряд запланував ввести «ціновий коридор» для оптового ринку атомної енергії, що допоможе державі захистити споживачів від стрибків цін.

У той же час польський розробник відеоігор CD Projekt (CDR.WA) став найбільшим невдахою STOXX 600, впавши на 5,6% після заяв про перенесення випуску своєї довгоочікуваної гри Cyberpunk 2077.

Коментарі

Всі новини