Ахметов ліквідував виробництво агломерату на ПГЗК

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (Південний ГЗК) остаточно згорнув агломераційний переділ, закриття якого затвердила Наглядова рада підприємства у вересні 2020 року.

У повідомленні комбінату йдеться, що причиною закриття є консервація доменного переділу на Дніпровському металургійному заводі, що входить до групи DCH Олександра Ярославського. Південний ГЗК постачав на підприємство 95% випущеного агломерату. Постачання припинилося в жовтні 2019 року.

«Ліквідація агломераційного переділу на Південному комбінаті — це передусім дотримання законодавства України щодо переходу до європейських екологічних стандартів. Важливо, щоб підприємство випускало високомаржинальну продукцію з мінімальними наслідками для довкілля. Закриття цеху — крок на шляху до створення екологічно чистого підприємства», — заявив генеральний директор ПГЗК Костянтин Федін.

Telegram Logo

У підсумку комбінат знизив викиди таких забруднювальних речовин, як-от пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, сірки на 96%.

На місці агломераційного цеху планують побудувати фабрику огрудкування. Підприємство має намір випускати DR-котуни з вмістом заліза понад 67%. Це чистіше виробництво залізорудної сировини, що використовується у виробництві сталі, оскільки минає доменний переділ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Південний гірничо-збагачувальний комбінат — один з основних виробників залізорудної сировини в Україні. За підсумками 2020 року підприємство наростило випуск залізорудного концентрату на 4,4% проти 2019 року — до 12,8 млн тонн.

Південний ГЗК контролюється групою «Метінвест» і компанією Lanebrook Ltd. (мажоритарний акціонер компанії Evraz Group). Lanebrook Ltd. придбала 50% акцій ПГЗК наприкінці 2007 року в дніпровської ФПГ «Приват». У держреєстрі кінцевим власником ПГЗК значиться Рінат Ахметов.

DCH Олександра Ярославського 1 березня 2018 року підписала договір про купівлю 97,73% акцій підприємства в Evraz Дніпровського метзаводу (ДМЗ) за $35 млн. Найбільшими бенефіціарами групи Evraz є Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини