Facebook Pixel

Аграрії назвали розмір збитків після закриття імпорту курятини в ЄС

Збитки українських виробників курятини в результаті заборони імпорту в країни ЄС складуть близько 14,5 млн євро в місяць.

«Тимчасова втрата ринку ЄС буде коштувати вітчизняним виробникам в середньому 14,5 млн євро в місяць», — повідомив агентству УНН аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Андрій Мартиненко.

У розрахунках експерт відштовхувався від показників експорту української курятини в ЄС. За 11 місяців 2019 року він склав 159,6 млн євро або 33% від загального експорту курятини з України.

За його словами, для відновлення поставок курячого м'яса в ЄС потрібно локалізувати проблему і вжити заходів щодо недопущення поширення захворювання.

«Як це було в кінці 2016 року, коли діяла аналогічна заборона, але завдяки виконанню профілактики грипу птиці та ефективній роботі Держспоживслужба з лютого 2017 року Україні не фіксувалися випадки грипу птиці та заборона була знята», — пояснює експерт.

Також українським виробникам слід диверсифікувати збут продукції. Наприклад, Україна експортує значні обсяги м'яса птиці на ринки Азії та Африки.

Контекст. На цьому тижні Єврокомісія в односторонньому порядку припинила імпорт курятини з України через пташиний грип. Інфекція поширилася з території ЄС, але Україна не припиняла двосторонню торгівлю і продовжувала закуповувати європейські продукти, зокрема польську курятину. Експерти розцінюють дії ЄС як елемент торгової війни. У міністерстві економічного розвитку заявили, що терміново розпочинають консультації з ЄС.

Держспоживслужба вже робить роботи по дезінфекції спалаху пташиного грипу, який був зафіксований 18 січня в Вінницькій області. Нових спалахів за тиждень не зафіксовано.

Агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) Юрія Косюка за дев'ять місяців збільшив виробництво м'яса птиці на 24% — до 186,5 тис. тонн.

Подякувати 🎉