Facebook Pixel

Цей день в історії. 4 червня – день кіллдозера

Цей день в історії. 4 червня 2004 року – день кіллдозера

Цей день в історії. 4 червня 2004 року – день кіллдозера

4 червня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті подій на площі Тяньаньмень, Міжнародний день дітей-жертв агресії, в Україні – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф, в Нідерландах – День бабусь і дідусів, а в Фінляндії – День пам'яті Карла Густава Еміля Маннергейма і День прапора сил оборони.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 4 червня в Україні та світі.

У 1411 році французький король Карл VI надав монополію на виробництво сиру «Рокфор» мешканцям містечка Рокфор-сюр-Сульзон в Оксітанії, яку вони зберігали сторіччями.

У 1500-му Київ був звільнений від усіх торгових мит за Магдебурзьким правом.

У 1664 році Новий Амстердам був перейменований на Нью-Йорк.

У 1771-му мореплавець дансько-норвезького походження Вітус Йонас Беринг відкрив Аляску.

4-5 червня 1775 року російські війська за наказом Катерини II зруйнували Запорізьку Січ.

150 років тому, 4 червня 1874 року, відбулися перші загальні збори Товариства ім. Т. Г. Шевченка.

У 1921-му Коко Шанель у Франції вперше представила парфуми Chanel № 5, ймовірно, найвідоміші у світі.

35 років тому, 4 червня 1989-го, студентська акція протесту на майдані Тяньаньмень у Пекіні була жорстоко придушена танками Народної армії Китаю, загинули сотні громадян. Дані про жертв варіюють від офіційно визнаних 241 до понад 10 000 – за неофіційною статистикою.

4 червня 2004 року – День кіллдозера

20 років тому, 4 червня 2004 року, Марвін Джон Гімеєр, 53-річний власник майстерні з ремонту автомобільних глушників у містечку Гренбі, штат Колорадо, сів у броньований бульдозер, заварив люк і за дві години зруйнував половину будівель у місті, після чого застрелився. Чому сталася «Війна Марвіна Гімеєра», яка принесла місту збиток на $5 млн та ще на $2 млн – заводу компанії Mountain Park?

До цього у Гімеєра була багаторічна тяганина за землю з сусіднім цементним заводом сім’ї Дочефф. Ті планували розширити бізнес та скуповували землю навколо. Власник заводу Коді Дочефф пропонував Гімеєру викупити його ділянку навіть за $1 млн, але Гімеєр не погоджувався. Він три роки судився з заводом та мерією, програвши всі позови.

Коли Марвін зрозумів, що завод буде побудовано, він придбав бульдозер Komatsu D355A-3. Свій цех разом із землею він продав за $425 тис. (у 10 разів більше за ціну, за яку придбав ділянку в 1992-му) компанії The Trash Co – за умови, що орендуватиме половину цеху, доки не «завершить деякі справи». Після цього огородив простір стіною та таємно почав переобладнувати бульдозер.

Сам Марвін називав цей «кіллдозер» «танком МК» (або «танком Комацу Марва»). Він покрив кабіну, двигун і частини гусениць сталевими листами товщиною 1,5 см. Саморобна броня зі сталі з цементною подушкою місцями сягала понад 30 см завтовшки. Бульдозер став непроникним для стрілецької зброї та вибухівки: він витримав три вибухи і понад 200 боєприпасів.

Гімеєр також оснастив свій «кіллдозер» кількома відеокамерами та підключив їх до двох моніторів на приладової панелі. Ззовні камери були захищені екранами з прозорого куленепробивного лексану товщиною 75 мм. Здувати пил з відеокамер мали спеціальні форсунки зі стисненим повітрям. Охолодження забезпечували вентилятори та кондиціонер. Бульдозер отримав три амбразури для зброї – гвинтівок калібрів .50, .308 і .22. Гімеєр також мав всередині 3 пістолети та запас води і їжі на тиждень.

Вдень 4 червня Марвін заварив люк зсередини та почав свою війну:

  • стартував він з цементного заводу Mountain Park та вбивства Коді Дочеффа;
  • зруйнувавши завод, Гімеєр попрямував у центр міста зі швидкістю приблизно 5 миль на годину;
  • невдало намагався підірвати кулями силові трансформатори і резервуари з пропаном;
  • вбив двох офіцерів патрульної служби;
  • зруйнував у цілому 13 будівель, включаючи медичний центр, мерію та міську бібліотеку в цоколі мерії, міські документи та архіви;
  • зруйнував місцевий банк Liberty, офіс енергетичної компанії, будинок мера.

Поліція намагалась підірвати бульдозер світлошумовими гранатами та пробити броню кулями, але марно. Вивести з ладу камери також не вдалося: пластик витримав. Губернатор штату навіть планував звернутися до Нацгвардії, щоб та використала бойовий вертоліт Apache та ракету Hellfire, або до пожежників з Javelin. Але у підсумку від ідеї відмовились: наслідки ракетного удару по містечку з населенням 2000 людей були б набагато більшими, ніж ті, які міг завдати бульдозер Гімеєра.

Зрештою Марвін опинився у пастці, провалившись у підвал будівельного магазину. За хвилину свідки почули постріл – Гімеєр застрелився. «Війна» завершилась за дві години. Поліції довелося вирізати броню газовими різаками.

Чому Марвін Гімеєр почав свою війну – сучасне відео

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉