Цей день в історії: 26 серпня жінки в США отримали право голосу

Цей день в історії: 26 серпня 1920 року жінки в США отримали право голосу

26 серпня в Намібії відзначають День героїв та День народу гереро, у США – День рівності жінок та Національний день собак, в Папуа-Новій Гвінеї – День покаяння, а в Україні – День авіації.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 26 серпня в Україні та світі.

У 1648 році, під час Першої фронди, після успішної битви при Ленсі кардинал Мазаріні, головний міністр Франції, наказав заарештувати лідерів Паризького парламенту, спровокувавши решту Парижа на повстання та барикади.

У 1657-му у Чигирині Іван Виговський був обраний гетьманом України до повноліття Юрія Хмельницького).

У 1789-му Національні установчі збори Франції схвалили Декларацію прав людини і громадянина.

У 1791 році американець Джон Фітч запатентував пароплав. На воді він його продемонстрував 4 роками раніше.

У 1863-му шведськомовна ліберальна газета Helsingfors Dagblad запропонувала нинішній синьо-білий прапор з хрестом як прапор Фінляндії.

26 серпня 1920 року в США набула чинності 19-та поправка до Конституції, яка дала жінкам право голосувати на виборах.

У 1939-му в Римі відбувся ІІ Великий збір Українських націоналістів, що ухвалив політичну програму Організації українських націоналістів, головою ОУН переобрано Андрія Мельника.

У 1942 році у Чорткові українська поліція та нацистська Schutzpolizei (Шупо) депортували 2 тис. євреїв до табору смерті Белжець. 500 хворих і дітей були вбиті на місці.

У 1945-му Українська РСР ратифікувала Статут ООН, ставши однією з засновниць організації.

У 1946 році Норма Джин Мортенсон Бейкер підписала контракт із кіностудією XX Century Fox, взявши сценічний псевдонім Мерилін Монро.

У 1972-му у Мюнхені відкрилися XX Олімпійські ігри, які увійшли в історію не змаганнями, а терактом проти ізраїльських спортсменів.

У 1991 році, після поразки путчу, на позачерговій сесії парламенту СРСР була припинена діяльність КПРС на всій території країни. Водночас президія Верховної Ради УРСР тимчасово припинила діяльність Компартії України.

Читати на The Page