Facebook Pixel
IT

Vodafone виділить найбільшу баштову інфраструктуру в Європі в нову компанію. Допускається проведення IPO

Автор

Vodafone Group виділить власну баштову інфраструктуру в Європі в окрему компанію. Про це повідомили у пресслужбі телеком-оператора.

Нова компанія запрацює до травня 2020 року та об'єднає 61,7 тис веж, якими Vodafone управляє на 10 ринках Європи. Це найбільший портфель компанії, водночас він є найоб`ємнішим портфелем веж у Європі. 75% цієї інфраструктури розташовано в Німеччині, Італії, Іспанії та Великобританії.

Телеком-оператор очікує, що річний показник виручки створеної компанії складе 1,7 млрд євро, а EBITDA — 900 млн євро. Щорічні витрати на компанія складуть 200 млн євро в рік.

Telegram Logo

У найближчі півтора року Vodafone планує монетизувати актив. Оператор розглядає різні варіанти угод, включаючи IPO, продаж міноритарного пакету акцій компанії, а також реалізацію частки в компанії на рівні окремої країни. Весь отриманий прибуток Vodafone направить на скорочення власного боргу.

Навіщо Vodafone об'єднує баштову інфраструктуру

Vodafone почав аналіз портфелю баштових активів в Європі минулого року для підвищення ефективності використання їх. У результаті група отримала кілька пропозицій, які стосувалися різних частин інфраструктури. Виходячи з цього, компанія з’ясувала, що баштові активи компанії можуть отримати привабливу ринкову оцінку.

Водночас актив можна буде монетизувати, зберігши диверсифікацію мережі та гнучкість стратегії у довгостроковій перспективі.

Очікується, що позитивно вплинуть на монетизацію баштової інфраструктури угоди про спільне використання мережі в Італії, Іспанії та Великобританії. Група і надалі має намір укладати аналогічні угоди в інших європейських регіонах. Ці угоди можуть сприяти швидкому розгортанню технології 5G на великих територіях і з меншими витратами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини