Facebook Pixel
IT
IT

Facebook хоче збудувати метавсесвіт. У Microsoft плани ще амбітніші

Американський софтверний гігант Microsoft зробив перший крок до створення свого метавсесвіту — «цифрового світу, населеного цифровими двійниками людей, місць та речей» — і вирішив почати зі зміни традиційного офісного життя. Компанія оголосила, що вже в першому півріччі 2022 року в його сервісі відеоконференцій Teams з’являться віртуальні простори та 3D-аватари для спілкування, обміну даними та роботи.

Початкові кроки можуть здатися досить мізерними порівняно з об’єднанням віртуального та реального світів, про яке раніше повідомив глава Facebook/Meta Марк Цукерберг. Однак, якщо поглянути на цілісний план Microsoft, ситуація виявиться протилежною, зазначає FT.

Техногігант будуватиме свій метавсесвіт на базовій технології змішаної реальності Mesh, яка дає змогу об’єднати у віртуальній реальності користувачів різних типів пристроїв — від ПК до AR-гарнітур. Тривимірні аватари в метавсесвіті будуть дуже живі завдяки технологіям штучного інтелекту: під час розмови їхні губи рухатимуться, а жести та обличчя відображатимуть емоції.

Користувач сам зможе обирати, в якому вигляді з’являтися на конференціях у Teams: у 2D, увімкнувши веб-камеру, чи в 3D-анімованій версії самого себе. Окрім того, Microsoft анонсувала підтримку перетворення мовлення на текст та перекладу, що допоможе людям зі всього світу простіше знаходити спільну мову.

Фото: Microsoft

Фото: Microsoft

Компанії зможуть створювати власні віртуальні простори всередині Teams. Їх керівництво за бажання запроваджуватиме свої правила, наприклад дрес-код.

Фото: Microsoft

Фото: Microsoft

Видання Fast Company пише, що головна відмінність між конкурентами полягає в тому, що Facebook/Meta хоче одразу стати цілісним метавсесвітом, а Microsoft воліла б використовувати градуалістичний підхід.

Додатково. Microsoft і Meta очевидно сильно конкуруватимуть в епоху метавсесвіту. Це сфера, в яку Microsoft інвестувала роки, працюючи над окулярами змішаної реальності HoloLens і купуючи різні стартапи, серед яких соціальна платформа віртуальної реальності AltspaceVR. Однак Microsoft і Meta не єдині у своїх прагненнях. Багато компаній, зокрема Spatial, почали створювати платформи віддаленої взаємодії, які пропонують віртуальні простори для заходів, зустрічей і роботи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉