Facebook Pixel
IT

Рада йде у Telegram. Навіщо депутатам створили електронного помічника

Автор

Депутатам нової Верховної Ради запропонували електронного помічника — чат-бота в Telegram. Він буде так званим «гідом зі складних бюрократичних процесів, які необхідно опанувати нардепам», заявив голова IT-управління Верховної Ради Олексій Сидоренко.

photo-2019-08-27-175647.jpeg

Бот повинен спростити роботу депутатів нового скликання: скоротити час на пошуки інформації, пов'язаної з нормативними актами, пленарними засіданнями, засіданнями комітетів. Також він допоможе недосвідченим депутатам з'ясувати, як зареєструвати й оформити на роботу помічників; пояснить, у який спосіб здійснюється порядок організації відряджень та як подається законопроєкт.

«Бот покаже депутату, які зали доступні для засідань, які зали стосуються яких комітетів — щоб народний депутат міг швидко та оперативно зорієнтуватись… Може розповісти про законотворчу діяльність чи про термінологію», – сказав експерт з питань штучного інтелекту Українського інституту майбутнього Антон Семенов.

Telegram Logo

У «Слузі народу» вважають, що ведення електронного помічника допоможе позбутися бюрократичної тяганини у парламенті та сприятиме перенесенню інших послуг у смартфон.

Окрім запровадження е-помічника, у Раду минулої п'ятниці подали перший електронний законопроєкт. Нова система подачі законопроєктів розроблена для всіх трьох суб'єктів законодавчої ініціативи, але вона поки що працює у пілотному режимі, зазначив Сидоренко.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини