Facebook Pixel
IT
IT

Через Viber тепер можна переводити гроші, і це може бути небезпечним

Нову послугу, яка називається Moneytou, запустили компанії Mastercard і Rakuten Viber у партнерстві з NeoPay і Edenlab.

Щоб перевести гроші, номер картки одержувача знати не обов'язково. Достатньо бути серед контактів у застосунку або знати номер телефону адресата, повідомили 3 грудня у спільному пресрелізі компанії Viber і Mastercard.

Хто зможе користуватися сервісом і скільки це буде коштувати

Як пообіцяли в компаніях, переводити гроші в Viber зможуть клієнти будь-яких українських банків, у яких месенджер зареєстрований на номер телефону українського оператора.

В сервіс Moneytou інтегрована технологія Mastercard Send і цифровий гаманець Masterpass.

За пересилку доведеться платити 5 грн + 1% від суми переказу. Максимальну суму переказу обмежили до 14,9 тис. грн.

Україна стане другою країною в Європі після Угорщини, в якій така послуга буде доступною. Наступні на черзі – Румунія, Сербія та Болгарія.

Що в цьому нововведенні хорошого, а що насторожує

На думку керуючого партнера інвесткомпанії Standart NV Карена Чифталаряна, запуск сервісу грошових переказів через месенджер Viber, з одного боку, хороша ідея. Це спрощує розрахунки між людьми, це технології, розвиток. Однак при недостатньому контролі з боку відповідних держорганів можуть траплятися необґрунтовані перекази.

Зрештою, нічого нового на українському ринку не відбудеться, адже давно існують онлайн-сервіси миттєвих переказів, наприклад, Sendmoney від Приватбанку, які, по суті, виконують ту ж саму функцію, вважає експерт.

«Неможливо побудувати Mercedes, якщо просто поставити німецьке кермо та мотор «Жигулі». Для того, щоб грошові перекази в месенджерах працювали так само безпечно, як в Азії, потрібно вжити ряд заходів з боку контролюючих органів», – вважає Чифталарян.

Керуючий партнер консалтингової групи E&C Анатолій Фроленков вважає, що поява нового сервісу в будь-якому разі – це добре для ринку. Але до перспектив розвитку грошових переказів через додаток Viber варто ставитися стримано. Український ринок грошових онлайн-переказів вже заповнений не тільки великими банками на зразок Приватбанку і Monobank, але й платежами через мобільних операторів, наприклад, «Смарт-гроші» у «Київстару». У них є масштабна клієнтська база та серйозний кредит довіри.

На думку Фроленкова, у Viber хороша позиція завдяки значній кількості користувачів в Україні. Але щодо безпеки месенджерів існують певні питання.

Як це працює в інших країнах

В Азії сервіси грошових переказів в локальних месенджерах успішно працюють вже не перший рік. Під час святкування Китайського нового року через популярну в Китаї мобільну платформу WeChat пройшло майже вдвічі більше транзакцій, ніж через сервіс PayPal за увесь 2015 рік.

У середині листопада в Facebook повідомили про запуск власної платіжної системи Facebook Pay, за допомогою якої можна буде безпечно платити через Messenger, Instagram і WhatsApp.

Користувачі в США змогли протестувати новий сервіс на зборах коштів, внутрішніх ігрових покупках, на купівлі квитків на заходи, на індивідуальних платежах у Messenger і покупках на деяких сторінках і компаніях на Facebook Marketplace.

Подякувати 🎉