Facebook Pixel

Перерахунок пенсій із 1 червня: як підвищать виплати пенсіонерам, що працюють

Автор
Перерахунок стосуватиметься тільки 700 тис. пенсіонерів, що працюють, із 2,7 млн. Фото: Pixabay

Перерахунок стосуватиметься тільки 700 тис. пенсіонерів, що працюють, із 2,7 млн. Фото: Pixabay

В Україні з 1 червня перерахують пенсії пенсіонерам, які зараз працюють. Таких у країні, за офіційними даними, налічується приблизно 2,7 млн осіб. Але проіндексують пенсії не всім. Надбавка до пенсій для тих, кому їх перерахують, складе від 170 до 180 гривень.

Перерахунок пенсій в Україні, згідно з постановою Кабміну, мали провести ще 1 квітня 2021 року. Однак дату перерахунку зрештою перенесли на червень. В уряді пов'язали цю зміну з введенням квартальної звітності, зокрема щодо наявності страхового стажу. Але надалі перерахунок буде проводитися як належить — з 1 квітня.

Кому варто розраховувати на перерахунок пенсії

Виплати перерахують 700 тис. українських пенсіонерів, які після виходу на пенсію й далі працюють. Перерахунок пенсій відбудеться автоматично, звертатися до державних органів не потрібно.

Telegram Logo

Точні суми перерахованих пенсій у Мінсоцполітики назвати не можуть, оскільки це залежить від страхового стажу та розміру зарплати пенсіонера. Але попередньо відомо, що виплати зростуть на 170 — 180 гривень.

Кому пенсії не підвищать

Не перерахують пенсії цього року пенсіонерам, які вийшли на заслужений відпочинок у період із квітня 2019-го до квітня 2021 року. Їм пенсії проіндексують не раніше, ніж у квітні 2022 року.

Контекст. Кабмін ухвалив рішення перенести з липня 2021 року на жовтень виплату щомісячних компенсацій у розмірі 400 грн для пенсіонерів віком від 75 до 80 років.

Окрім того, нардепи замислилися про нове підвищення пенсійного віку в Україні. Відповідний законопроєкт уже подали на розгляд до Верховної Ради.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини