Facebook Pixel

Нове підвищення пенсійного віку в Україні: депутати збираються збільшити строк виходу на пенсію

Автор

Після того як в Україні з 1 квітня пенсійний вік для жінок зріс до 60 років, нардепи замислилися про подальше підвищення віку українців для виходу на пенсію. Відповідний законопроєкт № 5566 зареєстрований у Верховній Раді.

Поданий до парламенту документ передбачає, що з 1 січня 2023 року пенсійний вік для українців щороку збільшуватиметься на місяць. Тобто до 2035 року українці виходитимуть на пенсію в 61 рік (зараз — у 60 років).

Однак пенсійний вік може бути знижено на шість місяців для жінок, які народили й виростили дитину до шестирічного віку. Кожна дитина зменшує необхідний пенсійний вік на шість місяців, але його не може бути знижено більш як на три роки.

Автори законопроєкту — депутати від «Слуги народу» — у пояснювальній записці посилаються на тяжке становище української пенсійної системи та досвід європейських країн. На їхню думку, нормальна практика в Європі — вихід на пенсію щонайменше в 65 років. А в деяких країнах планку пенсійного віку піднято ще вище. Тому Україна має рухатися таким самим шляхом — поряд із введенням альтернативної пенсійної системи в країні зростатиме й пенсійний вік, вважають нардепи.

Контекст. З 1 квітня в Україні закінчилося десятирічне підвищення пенсійного віку для жінок. Щороку необхідний пенсійний вік для українок зростав на пів року, поки у 2021 році не досяг 60 років.

Крім того, змінилися й вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію. Тепер для отримання пенсії в 60 років потрібно 28 років страхового стажу. Передбачено можливість виходу на пенсію в 63 роки (18 — 28 років стажу) або в 65 років (15 — 18 років стажу).

Подякувати 🎉