Сезон корпоративних результатів починається... Цього тижня до вірусно-політичних новин додасться ще один досить істотний каталізатор: звіти компаній за третій квартал.
Загалом ринок чекає на них з оптимізмом, навіть попри те, що компанії, як очікується, здебільшого заявлять про зниження чистого прибутку (EPS). Але на ринку цінних паперів підстави для оптимізму створюють не голі факти, а те, як вони зіставлені з очікуваннями інвесторів.
У другому кварталі EPS найбільших американських компаній знизився в середньому на 30%. Це факт, і, здавалося б, який уже тут оптимізм?
Але якщо врахувати, що 84% компаній із S&P 500 продемонстрували результати кращі, ніж очікували інвестори, піднісши їм приємний сюрприз, то загалом картинка заграла райдужними тонами, і ринок продовжив зростання.
Цього кварталу, згідно з даними FactSet, очікується, що EPS компаній із S&P 500 знизиться в середньому на 20,5% проти третього кварталу торік. Знову невеселий факт!
Але, з іншого боку, за останні три місяці очікування інвесторів помітно покращилися, й оцінку EPS було підвищено на 4,1%, як порівняти з оцінкою, зробленою наприкінці червня. Ось вам і підстави для оптимізму!
Хоча скільки вовка оптимізмом не годуй, якщо прогнози справдяться, то очікуване падіння прибутку в третьому кварталі стане одним із найболючіших, починаючи з другого кварталу 2009 року.
Цього тижня звітують банки. На нас чекають звіти JPMorgan Chase, Banc of America, Goldman Sachs і Wells Fargo. Фінансовий сектор цього року— один із найпостраждаліших: на тлі зростання S&P 500 на 7,6% вартість компаній фінансової індустрії знизилася приблизно на 18%.
Та й як цінам на акції не знизитися, коли в епоху нульових ставок банкам усе складніше заробляти, а ФРС до того ж заборонила проводити зворотний викуп акцій та обмежила розмір виплати дивідендів.
Цього сезону цікаво буде глянути на обсяги резервування в банках. За даними S&P Global Ratings, у першому півріччі обсяги резервів, створених великими банками для того, щоби пережити проблеми, пов'язані з неплатоспроможністю клієнтів, склали $115 млрд.
Тільки три гіганти — JPMorgan Chase, Citigroup і Wells Fargo, які звітують цього тижня — зарезервували $28 млрд, що, звісно, завдало удару по їхньому прибутку.
На думку того ж S&P Global Ratings, «у третьому кварталі темпи, найімовірніше, знизяться, але загалом процес створення резервів для запобігання втратам, пов'язаним із пандемією, ще далекий від завершення».
Політика та економіка, як і раніше, у центрі уваги. Попри те, що почався сезон корпоративних результатів, який, безумовно, збільшить коливання на ринку, політичні й макроекономічні чинники, як і раніше, відіграють найважливішу роль.
До виборів залишилося три тижні, і поки що, згідно з різними опитуваннями, Байден випереджає Трампа, до того ж із чималим відривом.
Така картинка добре сприймається ринком, адже перемога демократів — це нові фінансові вливання, а перемога з великим відривом — це набагато менший ризик того, що Трамп почне оскаржувати результати виборів, і все закінчиться «швидко та вчасно».
Чим саме закінчиться, скоро дізнаємося! А поки інвестори чекають на гроші від демократів, останні продовжують лаятися з республіканцями, звинувачуючи один одного в стражданнях простих американців, яким ніяк не можуть роздати чергову порцію фінансової допомоги.
Що робити в ситуації, що склалася? Вижити та заробити! Ось якої думки дотримується «король облігацій» Jeffrey Gundlach, глава DoubleLine Capital.
Налаштований він по-ведмежому і вважає, що портфель має складатися на чверть із золота, на чверть — із коштів і по чверті з акцій і облігацій.
На думку Гандлака, багато хто не розуміє, скільки бізнесів закриється впродовж наступних декількох місяців і як цей процес прискориться взимку.
З іншого боку, він вважає, що впродовж наступних двох років у нас може з'явитися рідкісна можливість заробити статки на ринку акцій. Але хитрість у тому, щоби зуміти дочекатися цієї щасливої миті в усеозброєнні.
Має рацію чи ні знаменитий інвестор — побачимо, але хоча б прислухатися до його думки точно варто.
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора