Facebook Pixel

Як сильно просяде гривня і чи є альтернатива долару

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Курс гривні знову впритул підібрався до важливого рівня в 28,5 за долар, який він неодноразово (2014, 2017 і 2018 років) намагався пробити і закріпитися вище. Чому тепер майже вийшло?


Відбувається це через масштабне закриття позицій з боку нерезидентів за українськими активами: з початку березня іноземці вивели з ОВДП близько 5,6 млрд грн. Зрозуміло, що аналогічна ситуація спостерігається не тільки в Україні, але й в інших країнах.

Вартість долара проти кошика основних валют за останні два тижні збільшилася на 8%. Дефіцит ліквідності, що виник через високий попит на «американця», змушував інвесторів закривати позиції за ризикованими активами, аби уникнути маржин колла за більш надійними інструментами розвинених країн.

Оперативні стимули ФРС дозволили послабити тиск на регіональні валюти — як ми бачимо, швидкість падіння курсу гривні значно знизилася, проте високі ризики глобальної рецесії мотивуватимуть інвесторів продовжити розпродаж українських активів і валюти, але вже куди спокійнішими темпами, аби уникнути зайвих втрат.

QuoteГривня може просісти до позначки 29 за долар на тлі активних розпродажів.

Будь-яке відчутне відновлення курсу, найімовірніше, буде використано гравцями для додаткового продажу гривні.

Карантинні заходи чинять руйнівний вплив на світову економіку, відновлення якої може відбутися лише 2021 року. Китай тільки-но почав оговтуватися після карантину, ЄС продовжує перебувати у коматозному стані з 2019 року, а тепер проблеми прийшли і в найбільшу економіку світу — США.

У 2020 рік американські компанії вступили з величезними проблемними боргами — зрозуміло, заходи щодо стримування коронавірусу лише погіршили їхнє становище: Ford стала першою із системно значущих компаній, що позбулися інвестиційного рейтингу, але на ній цей процес явно не закінчиться.

Вашингтон за звичкою намагається боротися з проблемами за допомогою безпрецедентних вливань коштів, однак цих заходів може виявитися недостатньо, адже головна проблема зараз — це шок пропозиції, викликаний карантином. Як показує практика, в середньому для початку відновлювальних процесів у таких умовах потрібно від 3 до 6 місяців.

За відсутності позитиву в торгових партнерів і за наявності внутрішніх проблем страждатиме і Україна: втрати повинні перевищити 120 млрд грн. Гривня може просісти до позначки 29 за долар на тлі активних розпродажів як з боку нерезидентів, так і українських компаній і громадян.

2008 року масштабні інтервенції центробанків призвели до девальвації всіх валют: навіть золото — основний інструмент захисту від інфляції — щодо долара подорожчало вдвічі за наступні три роки.

Існує велика ймовірність того, що і цього разу виникне схожа ситуація: багато аналітиків очікують зростання цін на золото з поточних $1600 за унцію до значень 2011 року — $1800 і подальше зростання до $2000-2500 за аналогією з попередньою кризою.

Таким чином, крім доларів, усім бажаючим зберегти свої заощадження варто розглянути знеособлені металеві рахунки у надійних банках.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора