Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Огляд ринків. Віртуальна сесія Світового банку та новини про нафту

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Наступного тижня новинний фон буде насичений реакцією нафтотрейдерів на звістки щодо скорочення видобутку нафти. Також цікавими й важливими будуть віртуальна сесія Світового банку та МВФ, прогнози фонду і те, наскільки Бежева книга Федеральної резервної системи погіршить картину економічних негараздів через епідемію коронавірусу.


Поки ми всі розуміємо, що світовій економіці цього року загрожує найглибша з часів Великої депресії рецесія. МВФ прогнозує часткове відновлення глобального зростання 2021 року за умови, що пандемія ослабне до другої половини цього року.

Проте невизначеність навколо тривалості кризи, викликаної епідемією, означає, що все може закінчитися ще гірше. Усі прогнози – це попередні оцінки, спроба отримати орієнтир на наступний рік, але всі вони в будь-який момент можуть бути переглянуті. Тому основна новина для будь-якої країни зараз – динаміка поширення коронавірусу світом.

Загалом тиждень є святковим – пройшла католицька Пасха, відпочивали США, Австралія, країни ЄС, Великобританія і т. д., і це тиждень перед православною Пасхою. Тобто світовий ринок з нагоди Світлого понеділка на початку тижня відпочиває, а локальний ринок буде неактивним ближче до його закінчення.

З сильних новинних релізів у середу цікавою буде Бежева книга ФРС, онлайн-пресконференція директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої, рішення за ставкою ЦБ Канади. У четвер, 16 квітня, чекаємо на те, що ОПЕК опублікує огляд ринку нафти та прогнози щодо попиту/видобутку. Цього дня також будуть важливі статистичні дані зі США за кількістю новобудов за березень і відеоконференція міністрів торгівлі ЄС.

Для України головні новини – це зміна кількості хворих на коронавірус, дії НБУ щодо стабілізації валютного ринку, перспективи нового кредитування країни з боку МВФ. Хоча в інформаційному полі все більше повідомлень про те, що Україні підтримка МВФ не так вже й важлива.

І що необхідних умов для проведення реструктуризації боргу немає, адже боргове навантаження є абсолютно контрольованим. При цьому переговори з Міжнародним валютним фондом тривають, можлива кредитна підтримка з боку Світового банку та Європейської комісії. Будь-які оптимістичні повідомлення з цього приводу будуть причиною для зниження курсу долара і євро в країні без валютних інтервенцій НБУ.

У понеділок європейські фондові ринки різко впали через рішення президента США Дональда Трампа відмовитися від своїх планів щодо відновлення роботи американських підприємств. Причиною такого рішення є той факт, що епідемія коронавірусу не демонструє ніяких ознак ослаблення.

До обіду в понеділок британський індекс FTSE торгувався на 3,7% нижче, французький CAC 40 впав на 3%, німецький DAX знизився на 1,8%. Індекс STOXX 600 скоротився на 2,4%. Тон на фінансовій арені залишається обережним, адже число випадків інфікування коронавірусом стрімко наближається до 750 тис. по всьому світу. За даними Університету Джона Хопкінса, кількість смертей від вірусу в Італії, епіцентрі спалаху в Європі, зараз значно перевищує 10 тис. осіб.

Для світового ринку важливим є призупинення падіння фондових ринків світу минулого тижня, але факт того, що тиждень починається зі зниження, демонструє готовність ринків оновити мінімуми року. Золото як антиінфляційний актив поки у висхідній динаміці, і ціни прагнуть до рівня $1700-1900 за тройську унцію.

Нафта поки не оновлює мінімальних значень року (на початок торгів у понеділок, 13 квітня, Brent на рівні $31, а мінімум року був $24,2 за барель). Срібло торгують близько $15 за унцію, тобто за останні два тижні подорожчання склало $3.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини