Фото: google.com
Чи вдасться ринкам підхопити той імпульс зростання, що прокотився ринками в п’ятницю, 13-го, чи цей тиждень стане вже сьомим поспіль тижнем падіння для американського ринку акцій? Дати точну відповідь неможливо, але початок тижня навряд чи можна назвати дуже вдалим…
Погані новини прийшли з Китаю, де було оголошено деякі важливі макроекономічні показники за квітень, які, на жаль, виявилися не дуже втішними: роздрібні продажі знизилися на 11,1% (очікували зниження на 6,6%); обсяги індустріального виробництва — на 2,9%; безробіття зросло до 6,1%, а за оцінками Bloomberg Economics, ВВП Піднебесної у квітні знизився на 0,68% проти минулого року. Схоже, що мета Компартії досягнути економічного зростання на рівні 5,5% у 2022 році поступово перетворюється на недосяжну мрію. На думку багатьох експертів, карантини в Шанхаї та інших великих містах мають надзвичайно сильний негативний ефект на економіку, яка й без того вже почала гальмувати, і політику «нульової толерантності» щодо COVID потрібно негайно переглянути.
Проблеми в Китаї, на жаль, не обмежуються лише самою країною, яка вже давно грає роль «світової фабрики», а й погіршують перспективи глобального зростання. Порушення виробничих ланцюжків негативно впливає на багато міжнародних компаній і на світову економіку загалом. Хоча, на думку Morgan Stanley, «тиск на ланцюги постачань, ймовірно, досяг піку у квітні, і є оптимізм щодо певного поліпшення в майбутньому. Схоже, що ми побачимо якесь рішення щодо проблем ланцюжків постачань у Китаї впродовж наступних кількох тижнів… Ще буде багато викликів для решти світу, але, схоже, найгірше позаду». Сподіваємося, що так воно й буде!
Як і в попередні тижні, головною темою залишається інфляція. З огляду на поточні ціни на нафту та пальне на американських заправках у травні на нас може чекати черговий сюрприз, який, не виключено, зможе додати рішучості ФРС на червневому засіданні. Про поточні настрої керівництва центрального банку дізнаємося трохи більше у вівторок, 17 травня, коли Пауелл виступить на конференції, яку проводить The Wall Street Journal. Загалом регулятор налаштований боротися з інфляцією по-справжньому й не виключено, що без вагань може пожертвувати фінансовими ринками, адже за два роки безконтрольного зростання гроші, що були легко зароблені на спекуляціях, теж відіграли не останню роль у розкручуванні споживчої інфляції. Тож, схоже, апетит до ризику потрібно вгамувати, хоча б на деякий час.
У вівторок на нас чекатиме звіт про роздрібні продажі у квітні. Очікується, що роздрібні продажі зростуть на 1,0% — удвічі більше, ніж на 0,5% у березні, демонструючи, що американські споживачі готові витрачати гроші, рухаючи економіку вперед. Так це чи ні продемонструють також великі роздрібні оператори, як-от Walmart і Home Depot, що звітуватимуть цього тижня про досягнення першого кварталу.
Індекс «жадібності та страху», який розраховує CNN, упав до позначки 12 (зі 100 можливих), що відповідає категорії «Екстремальний страх», але паніки на ринках ще немає. Отже, про те, що ми вже на «дні», говорити, мабуть, зарано…
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора