Facebook Pixel

Світова економіка. Прикра доля спіткала роздрібних інвесторів

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Якось тривожно починається тиждень, а коли дивишся на червоні ф'ючерси на основні американські індекси, складається враження, що минулий тиждень із його злетами та падіннями й не закінчувався. Чи може ситуація найближчими днями змінитися на краще й падіння, що триває від початку року, зупиниться хоча б на час? Навряд чи…

Основною подією тижня, якщо не трапиться нічого непередбачуваного, стане оприлюднення інфляції (СРІ) за квітень у середу, 11 травня. Очікується, що зростання цін трохи пригальмує до 8,1%, даючи надію, що пік 8,5%, зафіксований у березні, уже пройдено. Базова інфляція, що не враховує більш волатильні ціни на паливо та їжу, прогнозується на рівні 6,0%, а це суттєве зниження, як порівняти із 6,5% у березні.

Цікаво, що буде, якщо реальність не виправдає сподівання? Якщо інфляція буде вища за очікувану, то мені здається, що на нас чекає черговий раунд розпродажу та суттєве падіння цін у всіх без винятку класах активів. Навіть важко сказати, де можна буде сховатися. Можливо, в енергетичному секторі, де висока ціна на нафту допомагає компаніям заробляти високі прибутки? Якщо CPI буде нижчою за очікування, то з новою силою продовжаться розмови про зростання ймовірності рецесії, і навряд чи це гарна новина для ринків. Але якщо вибирати якесь одне лихо із цих двох, я б вибрав друге. Мені здається, що для ринку цінних паперів наслідки будуть не такі швидкі та катастрофічні.

Ціни на нафту тримаються на високому рівні – 9 травня вранці липневі контракти на Brent торгувалися по $111 за барель, що додає мотивації інвестувати в енергетичний сектор. За такої ціни на нафту нафтогазові компанії перетворюються на «машини для друкування грошей». До того ж вони порівняно дешеві й багато з них платять гарній дивіденди. Та й навряд чи світ зможе швидко відмовитися від вуглеводнів. Принаймні нинішня дискусія про введення ембарго на російські нафту та газ свідчить про протилежне. Звісно, нафтові компанії — це не так «sexy», як портфель Cathie Wood, але в нинішні важкі часи стабільний грошовий потік і гарні дивіденди годують краще, ніж технологічні фантазії. Не можу не погодитися, що за технологіями майбутнє, але до нього ще потрібно дожити, зберігши капітал у нинішні нелегкі часи.

Прикра доля спіткала роздрібних інвесторів, яких брокери та інвестиційні радники запевняли, що stonks only go up. З’ясувалося, що ні! За оцінкою Morgan Stanley, роздрібні інвестори, які почали свій шлях на ринку на початку 2020-го, уже втратили всі зароблені гроші й зазнають збитків. Звісно, насамперед це стосується любителів meme-акцій і «компаній-зірок» у стилі тієї самої Cathie Wood, що швидко зростають. Там втрати просто шалені.

Сезон корпоративних результатів триває, і цього тижня на нас чекають декілька цікавих звітів. Із великих і відомих — це лише Disney. Але яке сузір’я компаній «нової економіки»: Palantir Technologies, Peloton, Coinbase, Rivian Automotive. Оце буде чим поторгувати!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора