Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: китайські компанії по-тихому скорочують свій бізнес

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. ЄС близький до узгодження шостого пакету санкцій. Продовольча інфляція до досягла 20%. Китайські компанії без заяв скорочують бізнес у Росії.

The Page підготувало добірку останніх повідомлень про економічні та соціальні проблеми в Росії на 7 травня.

Спад економіки Росії через війну

Інфляція в Росії за тиждень з 23 по 29 квітня становила 0,2%, по відношенню до квітня минулого року ціни зросли на 17,7%. При цьому зростання цін на продовольчі товари (рік до року) склало 19,9%.

Телекомунікаційний холдинг VEON визнав репутаційні збитки у зв'язку з тим, що його основний акціонер – інвесткомпанія LetterOne – афілійований з Михайлом Фрідманом та Петром Авеном, які перебувають під західними санкціями. Холдинг володіє телеком-активами в Росії, Україні («Київстар»), Казахстані, Пакистані, Бангладеш та інших країнах, але половину його консолідованої виручки генерує російський «Вимпелком».

Фінський виробник хімікатів Kemira залишає російський ринок і припиняє операції в країні. Компанія в основному виробляє хімічні речовини для паперової та целюлозної промисловості, для очищення стічних вод, а також для нафтової та гірничодобувної промисловості.

«Яндекс» змінив назву своєї фінської «дочки» на Global DC Oy. Вона керує дата-центром, який минулого тижня був відключений від електромережі та перейшов на роботу від дизельних генераторів. Фінські енергетичні компанії не хочуть забезпечувати дата-центр енергією, а влада уважно стежить за компанією.

Великі китайські компанії без публічних заяв почали згортати роботу з Росією через санкції. Постачання скорочують, наприклад, Lenovo та Xiaomi. Хоча керівництво Китаю засуджує односторонні санкції, бізнес намагається їх не порушувати через загрози західних країн та тиск постачальників.

Австрійський Raiffeisenbank заявив, що розірвав відносини із низкою російських банків. У банківській групі наголосили, що рішення не торкнеться російського бізнесу. Там виділили 319 млн євро на можливі втрати через «спецоперацію» в Україні.

Після легалізації до РФ паралельного імпорту вартість техніки кінцевого споживача може зрости до 50% проти вартістю товарів на початок «спецоперації». Ввозити товари доведеться через Казахстан, Китай, Киргизію та Вірменію.

Санкції проти Росії

Лідери країн G7 8 травня обговорять нові санкції проти Росії. Ці країни можуть запозичити деякі ідеї з шостого санкційного пакету ЄС та оголосити про заходи до 9 травня. У зустрічі очікується участь президента Володимира Зеленського.

ЄС запропонував збільшити відстрочку щодо ембарго на імпорт російської нафти для Угорщини, Словаччини та Чехії. Ці країни раніше відмовилися узгодити новий пакет санкцій проти Росії, посилаючись на більшу залежність від її енергоресурсів. Болгарія теж спробувала вибити собі особливі умови, але отримала відмову.

Ізоляція Росії

Міжнародна газова спілка (МГС, IGU), членом якої від Росії є «Газпром», призупинив будь-яку участь компаній РФ у своїй діяльності. У зв'язку з цим Корейський газовий союз, який приймає 2022 року МГК, не може реалізувати подальшу участь суб'єктів РФ у МГК-2022: ні для виступів, ні для участі делегацій, ні для участі у виставці чи спонсорстві. Також відмовлено журналістам агенції «Інтерфакс» в акредитації.

Апеляційна палата Комісії ФІДЕ з етики та дисципліни відхилила апеляцію, подану російським гросмейстером Сергієм Карякіним. 21 березня його дискваліфікували на шість місяців через підтримку агресії РФ проти України.

Міжнародна федерація тенісу призупинила членство федерацій Росії та Білорусі.

Подякувати 🎉