Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: росіян відрізають від ринку нерухомості ЄС

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. Так, зараз Євросоюз обговорює шостий пакет економічних санкцій, у ньому може бути запроваджено ембарго на постачання нафти з Росії. Бюджет РФ у квітні недоотримав 133 млрд рублів нафтогазових доходів. Банки не бажають видавати росіянам кредити.

The Page підготувало добірку останніх повідомлень про економічні та соціальні проблеми в Росії на 6 травня.

Спад економіки Росії через війну

Бюджет Росії у квітні недоотримав 133 млрд рублів нафтогазових доходів, оцінив Мінфін. Через те відомство скоротило прогноз наддоходів на травень до 414 млрд руб.

У березні на тлі різкого зростання ставок рівень схвалення банками кредитних заявок знизився до мінімумів 2014 року. Наприклад, у березні три чверті охочих узяти позику готівкою отримали відмову від банків. Відмови щодо автокредитів отримали приблизно дві третини потенційних позичальників.

Найбільші виробники продовольства відправили Генпрокуратурі РФ пояснення, чому не знижують ціни на тлі зміцнення рубля. Вони пояснили це чотириразовим подорожчанням логістики та зростанням світових цін на компоненти.

Мінпромторг затвердив 23-сторінковий перелік товарів, які можна ввозити до Росії без згоди правовласників. Дозволяється сірий імпорт продукції під брендами:

  • Apple, Samsung;
  • General Motors, Porsche, Renault, Nissan, Bugatti, Tesla;
  • Siemens, Microsoft, Logitech, Cisco, Dell, Hitachi;
  • Xbox, Playstation, Nintendo тощо.


kredity.jpg

«Совкомфлот», який потрапив під західні санкції, продасть частину свого флоту. Повідомлення про те, що судноплавній компанії доведеться позбутися третини флоту, щоб розплатитися з кредиторами, у пресслужбі назвали перебільшеними.

Японія скорочуватиме енергетичну залежність від Росії, відновлюючи роботу ядерних реакторів, які було зупинено після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у 2011 році.

Австрійська група Mondi має намір продати російські активи, вартість яких становить 680 млн євро. Вона має в Росії три переробні заводи та комбінат із виробництва целюлози, пакувального паперу та некрейдованого високоякісного паперу. Усі ці компанії працюють переважно на внутрішній ринок і продовжують свою діяльність. У 2021 році на частку російських підприємств припало приблизно 12% виторгу всієї групи.

Німеччина почала заповнювати найбільше газосховище в Західній Європі, яким раніше керував «Газпром».

Німецький сервіс дистанційного керування пристроями TeamViewer оголосив про повне припинення роботи в Росії та Білорусі. Продовжити підписки, які ще діють, після закінчення строку договору буде неможливо.

Постачання російської нафти до Фінляндії в березні впало на 70%. У грошах імпорт скоротився на 45%, замістити його вдалося постачаннями з Норвегії.

Експорт товарів зі США до Росії в березні скоротився майже вп'ятеро й досяг мінімуму з 2002 року. Після початку «спецоперації» в Україні постачання американських автомобілів і ліків упало вчетверо, а експорт двигунів для літаків і коштовностей практично обнулився.

eksport-ssha.jpg

Google Play заборонив розробникам завантажувати й оновлювати платні програми на Android на території Росії з 5 травня. З 10 березня компанія Google припинила можливість купівлі застосунків і оформлення підписок.

Китайська національна нафтогазова корпорація CNPC заявила, що поки що не планує закуповувати російські природний газ і нафту попри значні знижки.

Санкції проти Росії

Постійні представники країн-учасниць ЄС 6 травня обговорять шостий пакет санкцій проти Росії. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що скликає глав МЗС країн ЄС, якщо до кінця тижня постпреди не погодять ембарго на російську нафту.

За даними агентства Bloomberg, Єврокомісія в рамках шостого пакета санкцій планує накласти вето на всі угоди росіян і російських компаній із нерухомістю у Євросоюзі, а також заборонити передавання їм прав власності. Цей захід торкнеться всіх росіян, які не є громадянами ЄС або не мають посвідки на проживання в європейських країнах.

Санкції проти Росії може бути знято лише за погодженням із керівництвом України, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Японія вирішила розширити санкції проти Росії: вона заморозить активи 140 росіян і поширить експортні обмеження на російські військові підприємства.

Компанію Evraz (основний власник – Роман Абрамович) включено до списку санкцій Великої Британії. Вона працює в «стратегічно важливих для влади Росії секторах», забезпечуючи 28% потреби російського ринку в залізничних колесах і 97% — у рейках. «Це критично важливо, оскільки Росія використовує залізницю для постачання боєприпасів і відправлення військовослужбовців на Україну», — пояснює влада.

Криптовалюти не допоможуть Росії оминути західні санкції, вважають експерти агентства Moody's. Вони вказали на низьку ліквідність і обмеженість російського крипторинку, а також на прозорість криптобірж, що зростає.

Ізоляція Росії

Влада Франції не запросила російських представників на святкування закінчення Другої світової війни 8 травня, повідомив посол РФ у Парижі. «Цього року нам місця на трибуні не знайшлося. Хоча там сидітимуть посли тих країн, які воювали на боці гітлерівської Німеччини», – сказав дипломат.

Проблеми введення енергетичних санкцій проти Росії

Санкції Євросоюзу проти енергетичного сектору Росії стали «червоною лінією» для Угорщини, заявив прем'єр Віктор Орбан. «Я був готовий погодитися з першими п'ятьма пакетами санкцій, але від початку дав зрозуміти, що є червона риска — це енергетика», — сказав він.

Європейські країни не зможуть повністю замістити російський газ завдяки альтернативним постачанням трубопроводами з Африки та Норвегії й закупівлі ЗПГ без здійснення енергетичного переходу, вважає глава корпорації Shell Бен ван Берден.

Подякувати 🎉