Facebook Pixel

Справа Ярослава Дубневича — не остання, але в Україні посадити за корупцію складно

Звичайно, справа депутата Ярослава Дубневича та просування щодо неї (зокрема, зняття недоторканності) — показова. І самим лише Дубневичем гучні розслідування не закінчаться.

На це є запит і суспільний , і політичний — установка влади на боротьбу з корупцією. Це влада обіцяла виборцям. І Володимир Зеленський періодично нагадує своїм же людям у правоохоронних органах, що вони повинні показати результат.

Такий самий запит був у 2014-2015 роках – на «посадки» корупціонерів. І з цього питання навіть збиралися правоохоронні органи, але на запит в підсумку не реагували. І я вважаю, це був величезний прорахунок.

Зараз перед новою владою стоїть дилема: є суспільний запит і політична установка, революційна доцільність — що треба негайно реагувати, повинні бути гучні посадки по корупційних справах. Але, з іншого боку, існують правові обмеження – потрібно діяти за законом.

Мені новий керівник одного з ключових правоохоронних органів ще влітку сказав, що в Україні посадити когось за корупцію складно. Насамперед, це проблема грошової застави. Олега Гладковського затримали — він вийшов під заставу. Далі можна і не встигнути довести справу до кінця (наприклад, особа може покинути країну - прим. ред.).

У межах цієї дилеми та двох полюсів — політичного та правового – і змушені працювати правоохоронні органи. Тому щодо тих осіб, проти яких будуть переконливі свідчення їх незаконних дій, буде продовження розслідувань. Найскладніше, як я вже писав, буде зібрати вагомі докази проти Петра Порошенка.

Контекст

  • НАБУ та СБУ під контролем САП і Генпрокуратури розслідують кримінальні справи, в яких фігурують компанії братів Ярослава та Богдана Дубневичів. Йдеться про зловживання на «Укрзалізниці» та про розкраданні газу на суму понад 1,4 млрд грн. У січні 2019 року про підозру у справі про заволодіння понад 93 млн грн «Укрзалізниці» повідомили семи особам.
  • 17 жовтня 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка вніс до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності у цій справі Ярослава Дубневича. 29 жовтня у приватному будинку Богдана Дубневича у передмісті Львова і ще в декількох будівлях ексдепутата провели обшуки.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]