Facebook Pixel

Розділення «Нафтогазу». Ефект не перекриє рішення Данії щодо «Північного потоку – 2»

Валерій Боровик
Голова правління Альянсу «Нова енергія України»

Верховна Рада 31 жовтня ухвалила закон №2239-1, необхідний для відділення від «Нафтогазу» незалежного оператора газотранспортної системи.

Я вважаю, що закон можна було б ухвалити і раніше. Щоправда, юристи попереджали, що цього не можна було робити, бо це могло би вплинути на рішення Стокгольмському арбітражу, але мені здається, ми все ж таки могли це зробити. Це моя особиста думка, хоча, можливо, юристи знають більше.

Щодо переговорів про транзиту та того, як це може вплинути на них, то, звісно, вплив відбудеться. Але позитивний ефект не перекриє негативного ефекту від того, що Данія дозволила будівництво трубопроводу «Північний потік – 2» через свої територіальні води.

Слова «Газпрому» про те, що російська сторона готова до підписання контракту з Україною про транзит газу тільки за європейськими правилами, і тому Україна мала б змінити внутрішнє законодавство, — це одне.

Але зараз вони тиснутимуть на те, що Данія дала дозвіл, і вони тепер швидше зможуть побудувати та запустити «Північний потік – 2». Я вважаю, це стане їхнім ключовим важелем у переговорах до кінця року.

Контекст

  • 18 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2239-1, або закон про анбандлінг, за основу.
  • Прем'єр Олексій Гончарук тоді заявляв, що в цілому проєкт закону потрібно ухвалити до 1 листопада, щоб до кінця року завершити процедуру сертифікації незалежного оператора ГТС.
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]