Facebook Pixel

Прогноз на тиждень: слабка гривня та надія на крипторинок

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Цього тижня, з 24 по 30 січня, у центрі уваги будуть новини ринку енергоресурсів, геополітика, а також прогнози щодо економіки світу з огляду на монетарну політику США, інфляційний тиск, корекцію цін на крипторинку та розвиток ситуацію навколо COVID.

Уже в понеділок, 24 січня, азіатські акції впали, а ф'ючерси на акції США відновилися, оскільки трейдери зважили побоювання щодо посилення грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи. Прибутковість казначейських облігацій зросла, а сира нафта дорожчає. Акції Японії, Південної Кореї та Австралії впали після одного з найгірших періодів для світових акцій минулого тижня з початку пандемії. Зростання контрактів S&P 500 і Nasdaq 100 вселяло надію на деякий перепочинок. Долар США у світі був стабільний.

Українська гривня перебуває на стадії падіння протягом двох місяців, і динаміка поки що збережеться. Головним тригером гривні виступають вербальні драйвери. Фактичного нападу на територію країни немає, але через передчуття події спекулянти провокують падіння гривні, а НБУ не вправляється зі стабілізацією валютного ринку.

Середній курс продажу долара США в Україні цього тижня очікуємо в діапазоні 28,1 — 28,35 грн.

Ринок енергоресурсів важливий Україні, зокрема, як інформаційний тригер. Банк JP Morgan, наприклад, заявляє в ЗМІ, що якщо між Росією та Україною розростеться війна, то пропозиція нафти швидко скоротиться на 2,3 млн барелів на день. Це спровокує різке зростання цін до $150 за барель. Виходить, що цінник на чорне золото різко збільшиться вдвічі від середніх цін у четвертому кварталі 2021 року. Така подія призведе до скорочення світового ВВП на 1,6% та зростання світової інфляції до 7,2% за нинішнього прогнозу на рівні 4,2%.

Крипторинок, своєю чергою, виступає островом надії, що валюти країн, які розвиваються, не будуть стрімко падати. Зокрема, за останні два роки світова інвестиційна спільнота використовувала крипторинок для швидкого переливання коштів із різних активів у крипту з метою заощадження та примноження. І ми звикли, що якщо зростає попит на захисні активи, то валюти країн, що розвиваються, перебувають під тиском, і навпаки. Але через питання регулювання крипторинку в різних країнах періодично на ринку криптовалют відбуваються цінові просідання. І ось тепер якраз чергова хвиля розпродажу через наміри заборони використання криптовалют у Росії.

Повертаючись до теми коронавірусу, зазначимо, що цей фактор ще стане великою проблемою. Не лише економічною проблемою. Уже зараз вчені відзначають зростання кількості даних, що COVID-19 спричиняє високий рівень тривоги та депресії серед дітей і молоді. До того ж деякі дослідження показують, що дівчатка, підлітки та жителі сільських районів частіше зазнають цих проблем. Понад 370 мільйонів дітей у всьому світі втратили доступ до шкільного харчування на період закриття шкіл. Проте для багатьох дітей школа — єдине надійне джерело щоденного харчування.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора