Політичні пристрасті потроху вляглися, хоча, звісно, питання щодо фінансової допомоги залишається відкритим. Навіть не знаю, чого в ньому більше — політики чи економіки.
Але що можна сказати абсолютно точно: головнішого та важливішого питання, ніж виділення нової фінансової допомоги, для фінансових і сировинних ринків та й усієї економіки загалом немає.
Адже якщо нових грошей не буде, то про зростання ринку можна забути. Начебто жодних планових важливих заходів щодо просування пакета Байдена в розмірі $1,9 трлн цього тижня не передбачається, утім, тиждень сповнений інших цікавих подій.
Передусім звіти компаній. Цього тижня «зірками» в нас будуть усі ті, хто забезпечив зліт американського ринку акцій до історичних висот: Apple, Microsoft, Facebook, Tesla та багато інших, трохи менших.
Очікування, звісно, дуже оптимістичні, адже за нинішніх цін песимістом залишатися неможливо. Тільки стрімке зростання років так на десять уперед без жодних проблем і затримок може виправдати поточну вартість технологічних і не тільки компаній і дати імпульс для подальшого зростання.
Очікування Волл-стріт — супероптимістичні, й, наприклад, Morgan Stanley вже підвищила прогноз ціни на акції Apple, пророкуючи, що четвертий квартал минулого року став рекордним для компанії.
Якщо всі прогнози справдяться, очікування виправдаються, а ціни на компанії FAANG повернуться до своїх історичних максимумів, то їхня загальна вартість перевищить $6 трлн. Величезні гроші, треба визнати!
Засідання ФРС — чи будуть сюрпризи? На ринку, де головним чинником успіху є маса дешевих грошей, увага інвесторів, звісно, перманентно прикута до будь-яких дій влади, що відповідають за монетарну та фіскальну політику.
У вівторок і середу відбудеться засідання ФРС, і хоча жодних змін у монетарній політиці не очікується, цікаво й корисно послухати, що скаже голова установи Джером Пауелл на підсумковій пресконференції.
Напевно, сьогодні, коли про підвищення ставки взагалі не йдеться, питанням, що найбільше хвилює інвесторів, є план ФРС щодо обсягів купівлі держоблігацій.
І треба визнати, що розмови про можливе зменшення масштабів програми з купівлі облігацій уже ведуться, навіть попри те, що на початку місяця Пауелл заявив, що «не на часі говорити про вихід».
Макроекономіка. У четвер на нас чекає перша оцінка ВВП США в четвертому кварталі, яка, згідно з прогнозами, має скласти +4%. Загалом же 2020 року очікується падіння на рівні 3,5%.
Традиційно в четвер будуть оприлюднені дані щодо первинних заявок із безробіття, які за останні два тижні зросли й перевищують рівень заявок у докризові часи в чотири з гаком рази.
У п'ятницю — дані про персональні доходи американців і обсяги споживання. Отже, як бачите, тиждень насичений макроекономічними даними, які, насмілюся припустити, лише підтвердять не дуже хороший стан американської економіки, що бореться з пандемією.
Ну й на додаток Міжнародний економічний форум у Давосі, який цього року пройде віртуально. З огляду на те, що їхати нікуди не треба, на ньому виступатимуть дуже важливі персони: глави Китаю, Німеччини, Японії, керівники центральних банків провідних країн та інші відомі політики й економісти.
Зважаючи на нинішній стан глобальної економіки, а у вівторок МВФ оприлюднить свій найсвіжіший прогноз на 2021 рік, поговорити є про що.
Проблем у світі аж надто багато: клімат, безробіття, борги, нерівність — усі ті капіталістичні виразки, про які стільки років писала газета «Правда», пророкуючи загибель Заходу. Бачите, скільки років пройшло, а нічого не змінилося...
Гарного всім тижня, потужних антитіл і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора