Новинний фон середини липня є стриманим, і максимум, що може бути цікавого, так це оцінки ситуації з коронавірусом або потенційних загроз для світової економіки, про що говоритимуть у коментарях представники різних центробанків.
Так, з понеділка чекаємо на виступ представника ЄЦБ Панетти, потім — на виступ голови Банку Англії Бейлі, а також президента ФРБ Далласа Роберта Каплана та на зустріч міністрів закордонних справ Євросоюзу.
Через відсутність статистичних релізів і вербальних драйверів до ЗМІ можуть надходити несподівані коментарі, на тлі яких волатильність за валютами, індексами, нафтою та золотом збільшуватиметься.
Золото перебуває на максимальних рівнях з 2011 року з потенціалом зростання до $1850 за тройську унцію, срібло прагне до рівня $21 — максимуму 2016 року, а нафта Brent ніяк не може подорожчати більше за $43 за барель.
Можливо, у вівторок, 14 липня, після щомісячного огляду ОПЕК ринку нафти ситуація зміниться.
У середу, 15 липня, відбудеться онлайн-зустріч ОПЕК+ з видобутку, а потім чекаємо на виступ президента ФРБ Філадельфії Патріка Харкера. Цього ж дня озвучать свої ставки ЦБ Японії та Канади. У четвер, 16 липня, чекаємо на ставку ЄЦБ.
Прогноз є незмінним — на рівні 0%, а ось брифінг президента ЄЦБ Крістін Лагард буде цікавим, адже може стати вербальним драйвером для розпродажу євро, якщо всі коментарі будуть у негативному ключі.
Попри сезон відпусток фінансові ринки отримують свою частку інтересу з боку інвесторів, завдяки чому високотехнологічний сектор продовжує збагачуватися.
Валюти різних країн торгуються у невеликих цінових коридорах, адже на них немає попиту, але й розпродавати їх зараз нікому.
Компанії-гіганти високих технологій — Google, Walt Disney, Apple, Microsoft — впевнено зростають у ціні, бо інвестори, побоюючись невизначеності через коронавірус, вкладають кошти у зрозумілий сегмент.
Якщо роком раніше «зрозумілим сегментом» були долар США, японська єна та золото, а 2-3 роки тому ще й біткоїн, то сьогодні це акції компаній технологічного сектору.
Відповідно під натиском інвестиційного попиту активно зростає індекс Nasdaq з досягненням рекордного рівня 10800.
Долар США у понеділок знизився, оскільки інвестори дивилися на світові економічні дані, що надходять, і доходи корпорацій США, щоб оцінити, наскільки виправданим є стриманий оптимізм ринків щодо економічних перспектив.
Далі перспектива долара США у світі може змінитися, адже на інвесторів впливатиме рішення Верховного суду США чітко відмежуватися від президента Дональда Трампа, спричинивши тим самим низку неприємностей йому та його адміністрації у ключових справах.
Також варто пам'ятати про критичну ситуацію в Америці з поширенням коронавірусу. Додатковий негатив містить у собі рух Black Lives Matter.
Для України важливими новинами будуть як внутрішні заяви політиків, так і політичні повідомлення, що надходитимуть ззовні. Але жодні новини зараз не стануть приводом для зростання гривні або впевненості щодо відновлення економіки.
Будь-яке зміцнення гривні є тимчасовим. Варто пам'ятати, що в умовах кризи гривня рано чи пізно впаде.
До оновленого держбюджету-2020 курс гривні щодо долара заклали на рівні 29,5. Водночас оцінка МВФ є незмінною: гривня впаде до рівня 30 за долар.
Ситуація з поширенням коронавірусу не поліпшується. Флорида повідомила про рекордне зростання — більш як 15 тис. нових випадків зараження на вірус протягом 12 липня.
Причиною цього стало небажання носити маски та прагнення знову відкрити школи. І в Мічигані, і в Міссурі навіть планувалися акції протесту проти масок.
Зазначимо: якби Флорида була країною, вона посіла б четверте місце у світі за кількістю нових щоденних випадків захворюваності після Сполучених Штатів, Бразилії та Індії.
Крім оптимізму щодо ліків, які розробляють вчені різних країн, надійшли повідомлення про те, що передова група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) уже перебуває в Китаї, щоб допомогти визначити походження вірусу.
Також фахівці зі здоров'я тварин та епідеміології працюватимуть з китайськими вченими, щоб визначити масштаби та маршрути поширення вірусу.
Можливо, це буде деякою підтримкою у пошуках ефективної вакцини.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора