Facebook Pixel

Огляд ринків. Вибори в Білорусі, очікування виборів у США й обвалу гривні

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Упродовж другого тижня серпня статистичних подій, які стануть тригером для зміни інвестиційних настроїв у всьому світі, буде небагато.

І, найімовірніше, важливими будуть політичні події. Тут і результати виборів президента Білорусі, і щомісячний огляд нафтового ринку від ОПЕК, і ставка ЦБ Білорусі, ЦБ Сербії, Мексики, Єгипту; щомісячний огляд нафтового ринку від МЕА.

Гривня упродовж тижня буде стабільною, оскільки бізнес-активність в країні не зростає (через сезонні причини та через вплив коронавірусу), а внутрішні політичні чинники поки що не дають підживлення спекулянтам.

Так, зміна глави НБУ поки що не дає приводу стрімко розпродавати гривню в очікуванні змін монетарної політики або, навпаки, міняти долари на гривні, оскільки (скажімо) гривня зміцниться до 25.

Тож всі сидять з набраними позиціями в іноземній валюті та не роблять активних валютообмінних кроків.

Золото наприкінці першого тижня серпня дало технічний сигнал на припинення зростання, і можуть з'явитися побоювання щодо глибокої корекції ціни. Але варто пам'ятати, що є цільові рівні зростання, як-от $2 167 за тройську унцію, які спекулянти спробують реалізувати перед початком корекції.

Фундаментальних причин для розпродажів щодо золота все ще немає. Незважаючи на активне подорожчання золота за річний період (+17,3% до $2 032) і срібла (+65,5% до $29,8 за тройську унцію), корекції цін не чекаємо.

Попереду вибори президента США, що є однією з найбільш очікуваних подій 2020 року.

Нафта упродовж тижня прагнутиме до рівня $67 за барель (згідно Brent). Відзначимо, що зараз барель нафти дорожчає на очікуваннях зростання світового попиту.

Так, попит на нафту в Азії майже повернувся до докризових рівнів, і ситуація у світі продовжить поліпшуватися до кінця року. Світовий попит на нафту зараз становить близько 90 млн б/д проти приблизно 100 млн б/д напередодні коронавірусної кризи.

Інвесторам поки що не варто міняти обрану тактику щодо купівлі золота, срібла, нафти. Розвороти цін вниз ще не намітилися.

Загалом гривня стабільна, але цей оптимізм ненадовго. Перший тиждень серпня минув під знаком зміцнення гривні до рівня $27,5 грн вперше із середини липня.

Незважаючи на слабку ділову активність, відзначимо, що імпорт відносно стабільний. Експорт, своєю чергою, темп роботи не змінює, і минулого тижня саме цей фактор підтримав нацвалюту продажами з боку агроекспортерів, які закінчують збір врожаю озимих культур.

З іншого боку, відзначимо, що зрости гривні поки що не дає попит на валюту з боку іноземних інвесторів. Всі чекають обвалу національної валюти — можливо, після виборів президента США.

Тож стабільність валютного ринку в країні — тимчасова. Рівень 30 по відношенню до долара буде найближчим цільовим.

Коронавірус як фактор впливу на світові інвестиційні настрої зберігає свою силу. Так, саме вакцина від COVID може розбурхати ринки.

Схвалення вакцини буде тригером до розпродажу облігацій і викличе перетікання інвестицій з технологічного сектора в акції традиційних циклічних компаній.

Якщо це станеться одночасно зі змінами в адміністрації США, то акції країн, що розвиваються, можуть виграти від зниження ризиків.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора