Упродовж тижня з 4 по 10 жовтня представники фінансового світу і далі уважно відслідковуватимуть такі історії: газова криза, показники динаміки індексу ділової активності виробничого сектору, потенціал реакції Китаю на цю статистику (коли в країні закінчаться банківські вихідні). Крім того, негативно складається ситуація навколо фондового ринку США та вартості металів у світі, а також увагу привертає криптосектор, де проявляють активність покупці. Сукупність інтересів інвесторів може спровокувати сильні цінові коливання, в результаті чого ми побачимо золото на рівнях $1700 — 1780 за тройську унцію, нафта марки Brent доходитиме до $83 — 86 за барель, біткоїн після досягнення $45 400 почне дорожчати до рівня $ 52 800.
Обсяги зберігання газу у Європі, можливо, почали знижуватися, і це остання ознака посилення енергетичної кризи в регіоні. Згідно з даними Gas Infrastructure Europe, у четвер, 30 вересня, та в суботу, 2 жовтня, товарно-матеріальні запаси трохи зменшилися. Цей показник може, як і раніше, демонструвати деяке зростання протягом ще кількох тижнів, але це все ще тривожна ознака для трейдерів та комунальних підприємств, оскільки холодна погода наближається, а попит тільки збільшуватиметься. Зазвичай основний показник не падає до кінця жовтня.
Окремо відзначимо, що ОПЕК+, як і раніше, значною мірою контролює ринок нафти, і виробнича політика картелю буде основним чинником, що впливатиме на ціни в найближчі місяці.
Показники динаміки індексу ділової активності у світі інвестори сприймають як сигнал відновлення світового ВВП. Навіть за умови політичних ризиків і ризику розростання інфляції ці дані підтримують попит на захисні активи або, навпаки, зменшують до них інтерес. За підсумками вересня, індекс ділової активності Китаю продемонстрував падіння до критичного рівня — 50, що провокуватиме зростання долара США і зниження американських індексів.
Наприклад, за підсумками третього кварталу S&P 500 збільшився на 0,23%, що стало найгіршим результатом із першого кварталу 2020 року, коли він знизився на 20%. У другій половині вересня інвестори продавали акції американських компаній на тлі швидкого та масштабного зростання прибутковості трежеріс, яке почалося після засідання ФРС, що відбулося 22 вересня. На ньому регулятор повідомив про те, що час скорочення програми купівлі активів наближається, і вже наступного дня ринок похідних інструментів урахував у цінах підвищення ставки за федеральними фондами на повні 0,25% до грудня 2022 року.
Минулої п'ятниці, 1 жовтня, біткоїн зріс до найвищого рівня приблизно із середини вересня. Причина — в сезонному чиннику, а також у коментарі голови Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла у четвер, 30 вересня. Виступаючи перед Конгресом, Пауелл повідомив, що ФРС не має наміру забороняти криптовалюти.
Ситуація навколо коронавірусу все ще не закрита, оскільки цілковитої перемоги над недугою у світовому масштабі не відбулося. Отже, можна очікувати, що чинник коронавірусу зберігається як основний ризик у розвитку світової економіки до кінця року.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора