Facebook Pixel

Огляд ринків: чекаємо новин зі США та стежимо за нафтою

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Упродовж робочого тижня з 8 по 12 червня основний інтерес буде сконцентровано довкола новин ринку енергоресурсів, статистики зі США та готовності ФРС США йти на подальше стимулювання економіки шляхом зниження ставки та викупу акцій у майбутньому.


Вже з 8 червня ми живемо з даними, що ОПЕК+ скорочує видобуток майже на 10 млн барелів на день. Ця домовленість — продовження квітневої угоди, яка поклала край ціновій війні.

Необхідність вести подібні переговори виникла унаслідок карантину через коронавірус, коли одразу впав попит на нафту і протистояння учасників ОПЕК призвело до стрімкого падіння цін.

Через це економіки країн-виробників опинилися на межі краху. Так, новини ОПЕК про домовленість скорочувати видобуток ударними темпами ще упродовж місяця впливатимуть на зростання цін на нафту. Brent, скажімо, дорожчатиме у межах 45-48$.

Окремо варто звернути увагу на газ і котирування цього товару. Є перспектива падіння цін вже у найближчому майбутньому. Це відбуватиметься, скажімо, через переповнені сховища Європи та через відсутність в учасників газового ринку бажання усунути надлишок пропозиції.

QuoteBrent, скажімо, дорожчатиме у межах 45-48$.

Формально – це ризик негативних цін у найближчій перспективі. Ситуація може скластися так само, як і з нафтою у квітні цього року, коли котирування йшли в негативну зону.

На етапі, коли ціни впадуть, потрібно буде розглядати перспективу акуратної поступової купівлі активу з метою середньострокового відновлення.

Для України ситуація на ринку енергоресурсів у світі не є передумовою для падіння цін на бензин або їхнє зростання. Найвірогідніше, що низький попит на бензин через період карантину (отже, невитрачені запаси) і стабільний валютний ринок країни підтримуватимуть ціни на бензин незмінними.

Поки що зростання цін на А-95, А-92, газ не чекаємо. Хоча зазначимо, що тільки упродовж останнього тижня газ в Україні подорожчав майже на 6%. Але причини тут приховані у домовленості України та МВФ про нове кредитування.

Іншими словами, для внутрішнього ринку, як і раніше, важливі будуть внутрішні фактори, а не зовнішні. Рішення про виділення траншу фінансової допомоги і, можливо, озвучення нових вимог для України можуть підвищити волатильність валютного ринку, але не змінити динаміку гривні.

QuoteПоки що зростання цін на А-95, А-92, газ не чекаємо.

Щодо Америки та рішення ФРС США про ставку упродовж цього тижня, то зазначимо, що всіх цікавитимуть не фактичні дії зі зміною монетарної політики, а готовність Америки діяти у майбутньому.

10 червня, у середу, відбудеться засідання, і вже в четвер – п'ятницю долар США у світі може стати більш волатильним. Відзначимо, що зараз ставка — 0%, і ФРС скуповує широкий перелік бондів. Якщо чекати змін у бік стимулювання економіки, то можуть вводити від'ємні ставки та викуповувати акції.

Чекаємо такої зміни? Поки що ні. Але якщо будуть натяки на готовність діяти так, то золото може подорожчати з потенціалом досягнення $1800 за тройську унцію.


Крім того, цього тижня важливо почути від Америки інформацію щодо поступового виходу Штатів із карантину та коментарі з обґрунтуваннями такого рішення від голови ФРС Джерома Пауелла у ході цієї пресконференції.

Також очікується публікація економічних прогнозів — вперше з грудня. Америка може стати прикладом для інших економік і сигналом про потенціал абсолютного завершення періоду карантину для всього світу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора