Офіційний кіберспорт: що дає галузі новий статус

Олексій Слабухін
СEO кіберспортивної організації HellRaisers
Фото: dife88/Pixabay

Фото: dife88/Pixabay

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков буквально підірвав кіберспортивне співтовариство новиною: кіберспорт в Україні отримав офіційний статус.

А Інститут фізкультури в Києві запускає магістерську програму з кіберспорту. Тепер абсолютно зрозуміло, що турніри з Dota-2 або Counter Strike більше не сприйматимуться як «збори дивних людей, що займаються невідомо чим».

Особливо коли дізнаються про те, які заробітки можуть очікувати успішних кіберспортсменів. Про це й поговоримо.

Telegram Logo

Вигоди для України

Завдяки офіційному статусу та підтримці з боку держорганів кіберспорт звернув на себе увагу громадськості. Цьому посприяла й гучна операція з продажу столичного готелю «Дніпро».

Якщо заявлені плани спрацюють, у центрі Києва з'явиться відповідне місце для проведення масових кібертурнірів. А це додаткові податкові надходження до бюджету міста, туристи з різних країн і можливість стати однією зі світових кіберстолиць.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

До речі, у нас у країні вже є внутрішня конкуренція за цей статус: кіберспорт активно розвивається в місті Дніпрі. Тож ще невідомо, хто перший завоює увагу й бюджети адептів кіберспорту.

Ба більше, припускаю, що офіційне визнання полегшить візові питання.

Кожного разу, коли в Україну приїжджали гравці з інших країн або, навпаки, українці виїжджали за кордон на турніри, питання отримання віз ставило під загрозу саму участь у змаганні.

У нас, у HellRaisers, теж були випадки, коли організовувати виїзд гравців на матч доводилося самотужки. Тепер, сподіваюся, отримувати візи кіберспортсменам стане простіше.

Високі особисті доходи

Ще одна суттєва вигода офіційного статусу — це поступові зміни в ставленні батьків до захоплення своїх дітей. Як було раніше? Якщо цілими днями граєш у Dota-2, з тобою щось не так.

Треба вчитися, займатися чимось корисним, а не біля компа годинами просиджувати, чи не так? У жодному разі не применшуючи значущості навчання, наведу кілька цифр.

Успішні кіберспортсмени можуть отримувати зарплату і дійсно по 8 годин на день тренуватися... грати в Dota-2.

Вилка доходів за країнами СНД може становити від $1 тис. і доходити до $30 тис. для топових гравців. І це без урахування призових, які команда отримує за перемогу на турнірі.

Тому якщо дитина дійсно захоплюється кіберспортом і в неї добре виходить, є сенс допомогти їй розвиватися в цьому напрямку й надалі. Але якщо дитина як гравець показує посередні результати, то є сенс здобувати іншу профільну освіту.

Кіберспорт потребує фахівців різних профілів. І захоплений гравець зможе мати дохід значно вищий за середній, але займатися, наприклад, маркетингом або організацією турнірів.

Як отримати максимум від нового статусу

Ще рік тому в Україні намагалися функціонувати одночасно приблизно 15 кіберспортивних федерацій. Але найчастіше на якомусь етапі їхня діяльність припинялася без особливо помітного результату.

Зараз ситуація змінилася. І сам факт наявності офіційного статусу — це привід гравцям об'єднатися. Поки не буде створено інфраструктуру, складно говорити про якийсь розвиток кіберспорту в Україні.

А це й будівництво майданчиків для проведення кіберспортивних заходів, і розроблення варіантів маркетингових інтеграцій тощо.

Але що є ще важливішим — це створення екосистеми навколо кіберспорту. Це КСВ-програми, які розкажуть школярам і молоді про можливості в цій сфері. Це тренувальні центри, де гравці зможуть спробувати свої сили або підготуватися до турнірів. І багато іншого.

Кіберспорт за рівнем залучення людей порівнянний або навіть перевищує традиційні види спорту. Наприклад, HellRaisers грали матч з NaVi. На піку онлайн-переглядів кількість унікальних користувачів, котрі дивилися гру, склала 80-100 тис. глядачів.

І це був не фінал, а просто один із групових матчів. Для порівняння: середня кількість переглядів баскетбольного матчу може становити 60 — 65 тис. глядачів.

Якщо всі кіберспортивні організації об'єднаються, ми зможемо вивести галузь на новий рівень, підготувати гравців з основних дисциплін, створити інфраструктуру та зробити так, щоб Україна була гідно представлена на міжнародній кіберарені.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини