Facebook Pixel

Міліціонер Мухін як образ Миколи Азарова

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

У жовтні наша команда готувала для програми «Перша Шпальта» сюжет про масовий вихід реформаторів із влади. І вже тоді постало питання: чи це не реванш системи?

Під системою я розумію корупціонерів, які звикли все вирішувати з допомогою хабарів і жорстким нахрапом. Тих, хто не допомагає розвивати бізнес, а, навпаки, намагається на ньому незаконно нажитися.

Скажу одразу: говорити про повноцінний реванш тоді було неможливо. Було очевидно, що влада відігравала частину реформ назад. Але робила це дуже обережно, оглядаючись на Міжнародний валютний фонд.

Утім, зараз думка про все, що відбувається, у мене особисто змінюється в гірший бік. І, як не дивно, питання не в глобальних змінах, а в конкретному випадку, який мене особисто вразив.

Йдеться про ферму Bester, яка виробляє чорну ікру в Трипіллі. Господарство побудовано поруч із Трипільською ТЕС, як і більшість підприємств такого роду.

Ми робили репортаж про цю компанію наприкінці грудня. Це зразкова ферма, якою володіють заповзятливі люди нового покоління. Ті, які знайшли нову нішу, своєю працею й розумом створили успішний бізнес, створюють робочі місця, додану вартість і сплачують податки. Наскільки мені відомо, власників Bester звали відкрити аналогічну ферму в Канаді. Але вони усвідомлено вирішили залишитися в Україні.

Ферма працює вже 9 років. Понтонну лінію, у якій розміщено сади з осетрами, встановлено відповідно до чинного законодавства, а саме в режимі спеціального товарного рибного господарства.

Режим цей отримати було не так уже й легко. Довелося написати, а потім захищати науково-біологічне обґрунтування. Фактично цей документ — поглиблене вивчення екології зазначеної місцевості, аборигенних видів флори та фауни, а також впливу діяльності ферми на них. Вчені, які все життя займаються вивченням водної біології, підтвердили: вирощування осетрових порід риб у Трипіллі жодним чином не шкодить екології і може бути дозволено.

Чотири рази на рік ферма приймає різні перевірки, під час яких фахівці Держпродспоживслужби відбирають проби води та кілька живих осетрів для аналізу їхнього стану. За 9 років не було жодного зауваження.

А тепер найцікавіше...

Кілька років тому на посаду голови рибоохоронного патруля прийшов колишній співробітник МВС Володимир Мухін. Лише кілька років вистачило колишньому міліціонеру для того, щоб керівництво Держрибагентства відсторонило його від посади «за підозрою в конфлікті інтересів». Але колишній міліціонер поновився на роботі через суд і знову взявся за перевірки.

Так от, після 9 років роботи ферми, після сотні перевірок і аналізів, після отримання єврономера та впровадження на підприємстві системи HACCP, після виходу на ринки США, ЄС, Австралії, Монако та Ізраїлю, після грамот від глав Держрибагентства за багаторічну сумлінну працю колишній міліціонер почав тиснути на ферму з вимогою заборонити її роботу.

Зокрема, він зажадав від Інституту рибного господарства визнати ферму такою, що забруднює довкілля й завдає шкоди аборигенним видам риб.

Працівники Інституту намагалися пояснити колишньому міліціонеру, що його знання в рибництві є занадто поверхневими, а лист, якого він їм надіслав, — дурість, але міліціонер відповів, що «ми однаково їх дотиснемо», і кинув слухавку.

Якщо колишній міліціонер щось зробить із Bester, для мене особисто це означатиме тільки одне: реформи в нашій країні закінчилися. А правити в ній знову повернувся умовний Микола Азаров.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]