Коронавірус поширюється, люди мруть, ринки ростуть.
Вірус дешевих грошей впевнено перемагає усі страхи, пов'язані з поширенням китайського захворювання, що, власне, і довела перша половина тижня, що пройшла під знаком виступу глави ФРС Пауелла в Конгресі США з традиційним піврічним зверненням.
У своїй промові головний банкір США запевнив, що «ФРС продовжує уважно спостерігати за поширенням вірусу, його впливом на економіку Китаю і, в кінцевому підсумку, негативним впливом на глобальну економіку».

- Читайте також: Ліки від вірусу «знайдено», але чи допоможе?
Водночас Пауелл не сказав нічого такого, що свідчило б про зміну поглядів ФРС на сьогоднішню ситуацію в економіці США. За словами Пауелла, «FOMC вірить, що поточна монетарна політика у змозі забезпечити зростання економіки, сильний ринок праці та інфляцію, що не перевищує 2%». Також глава ФРС зазначив, що «останнім часом зменшилися ризики, пов'язані з американо-китайською торговою війною, проте не можна сказати, що вони зникли повністю».
Примітно, що, як завжди перед публічними виступами, на Пауелла напав президент Трамп, твітнувши «нашу пісню, гарну й нову» про те, що ставки зависокі й їх необхідно знижувати. Після таких виступів і твітів ринок акцій виріс, як і прибутковість держоблігацій.
Історія з вірусом отримала новий розвиток у середині тижня, і в четвер ринки трохи охолонули, після того як Китай заявив про нові 15 тис. випадків, які вдалося зафіксувати завдяки вдосконаленому методу тестування.
- Читайте також: Яблуко проти вірусу
Таким чином, кількість заражених всередині країни становить уже понад 60 тис. осіб. Про серйозність ситуації також говорить той факт, що керівників провінції Хубей та її столиці Уханя було звільнено від займаних посад і замінено на нових.
Поки основна драма розгортається навколо вірусу всередині Китаю, проте, коментуючи ситуацію, директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус сказав, що вірус може поширюватися в будь-якому напрямку».
Передвиборча кампанія у США стартувала, і тепер новини з політичних фронтів стануть невід'ємною частиною порядку денного всіх інвесторів. У вівторок відбулися попередні вибори у демократів у Нью-Гемпширі.
Цього разу переможці Айови помінялися місцями — Берні Сандерс зайняв перше місце, а Піту Буттіджичу дісталося друге. Джо Байден знову розчарував, опинившись лише на четвертому місці. Якщо так піде далі і соціаліст Сандерс буде номінований у кандидати від демократів, ринки можуть похитнутися.
- Читайте також: Дешеві гроші надувають міхур!
Його щедрі пропозиції щодо соціальних витрат явно неспіврозмірні з можливостями американського бюджету з його трильйонним дефіцитом. Наступні вибори, після Нью-Гемпшира, відбудуться в Неваді 22 лютого.
Крива прибутковості продовжує грати формами, вигинаючись не в той бік, що, звичайно ж, не може не викликати занепокоєння інвесторів. Як відомо, за всю історію фінансових ринків, з часів Другої світової війни, цей індикатор жодного разу не помилявся, дуже точно прогнозуючи майбутні падіння ринку акцій.
Передвиборча кампанія у США стартувала, і тепер новини з політичних фронтів стануть невід'ємною частиною порядку денного всіх інвесторів.
У понеділок вранці різниця між прибутковістю десятирічних і тримісячних облігацій була негативною і становила -2 бп, до вечора четверга ситуація трохи покращилася — спред став позитивним, на рівні 2 бп, хоча велика частина кривої залишається інвертованою.
Коментуючи ситуацію, цікаве судження висловили інвестори, опитані Bloomberg. На їхню думку, з урахуванням того, що американські держоблігації складають більше половини всіх «безпечних» активів у світі, їхню прибутковість слід використовувати не тільки як барометр для визначення перспектив американської економіки, але й глобальної.
- Читайте також: Полку «трилльйонерів» прибуло. Спасибі ФРС
Таку ж думку висловив і віцеголова ФРС Кларида, який заявив, що інвертована крива «свідчить, скоріше, про проблеми з глобальною економікою, а не з американською». І дійсно, куди ж інвесторам «бігти» у разі негараздів, як не в тиху гавань американських державних облігацій. Подивимося, чи спрацює «безпомилковий» індикатор цього разу.
Підсумки тижня. Якщо підбити підсумки, можна сміливо стверджувати, що дешеві гроші роблять свою справу і, схоже, немає таких новин, які не те що зупинити, а навіть сповільнити не можуть цей ринок. Це не вдалося ані іранським ракетам, ані коронавирусу, ані корпоративним результатам, які хоча і б'ють прогнози, але абсолютно не вражають уяву абсолютними величинами.
Схоже, що остання надія «ведмедів» — це проповідник американського соціалізму Берні Сандерс, який активно бореться за номінацію від Демократичної партії. Ну а поки бал правлять бики: індекси ростуть, а нові гроші прибувають. Минулого тижня індустрія ETF отримала підживлення в обсязі $15,3 млрд нових грошей, і це кращий результат з вересня минулого року.
- Читайте також: Чорний іранський лебідь не злетів
З них в акції було інвестовано $8,8 млрд, у корпоративні облігації — $6,3 млрд і залишок — у муніципальні облігації. Отже, як бачите, песимізмом і не пахне і, напевно, довга позиція в акціях зі страховкою у вигляді опціону на продаж дозволяє радісно зустрічати прийдешні вихідні.
Хороших усім вихідних і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора